Trafik çilesi devam ediyor, 20 km’lik kuyruk oluştu

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla tatile çıkan vatandaşlar trafik çilesinden kurtulamadı. 9 günlük bayram tatilini değerlendirmek isteyen tatilciler İstanbul-Ankara yolunun en önemli geçiş noktalarından birisi olan Bolu’da kilometrelerce kuyruk oluşturdular.

Trafik çilesi devam ediyor, 20 km’lik kuyruk oluştu
HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu TEM otoyolunda Cuma gününden beri trafik yoğunluğu artarak devam ediyor. Gece geç saatlerde yola çıkan tatilciler Çaydurt ve Abant Kavşağı arası oluşan yaklaşık 20 km’lik kuyruktan dolayı ilerlemekte zorluk çekiyorlar.

Her yıl bayramlarda aynı yolu kullandıklarını ve bu yılki kadar yoğunluk görmediklerini söyleyen sürücüler; “memleketlerimize rahat gidebilmek için gece sahurdan sonra yola çıktık. Trafik yoğunluğu olacağını tahmin ediyorduk ama bu kadar büyü bir kuyruk olacağını düşünmemiştik. Bayramı memleketlerimizde geçirebilirsek şanslıyız” dediler.

ARAÇTA SIKILAN ÜSTÜNE ÇIKTI

Vatandaşların oruçlu olmaları ve hava sıcaklığının da yaklaşık 30 derece olması sebebiyle otomobillerinin içinde sıkılan çocuklar araçlardan inerek otomobillerin üzerinde seyahat etmeyi tercih ettiler. 

BAZILARI İLERLEMEKTEN VAZGEÇTİ

Trafiğin bir türlü açılmaması bazı sürücüleri canından bezdirdi. Araçlarını yol kenarlarına çeken sürücüler; “hem hava sıcak hem de trafik ilerlemiyor. Trafiğin açılmasını bekleyip yolumuza öyle devam edeceğiz” şeklinde konuştular.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER