Trafik Polisi hayat kurtardı…

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görev yapan Trafik Polis memuru Sinan Dursun, örnek bir davranışta bulunarak yaralı bir güvercinin hayatını kurtardı.

 Trafik Polisi hayat kurtardı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Asil görevleri şehir içersindeki trafik akışını sağlamak, hatalı sürücüleri uyarmak, kazalara müdahale etmek ve yaralı vatandaşların hayatlarını kurtarmak olan Trafik Tescil Denetleme Şube müdürlüğünde görev yapan trafik polis memuru Sinan Dursun, örnek bir davranışta bulunarak hayvanlarında bir canlı olduğunu unutmayarak başından ve gözünden yaralı halde Valilik binasının ön kısmında yaşam mücadelesi veren güvencinin imdadına yetişti.

Kent Meydanındaki bir ağacın gölgesine sığınan yaralı güvercinin gören örnek polis memuru ekip aracında bulunan suyundan bir miktar pet şişenin kapağına dökerek yaralı güvercine su verdi. Daha sonra acılar içersinde bulunan güvencinin tedavisinin yapılması ve hayatta kalması içinde hemen 153 Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne arayarak veteriner yardım talebinde bulundu.

Örnek trafik polisi Dursun dakikalarca güvencini gölde tutmak ve hayatta kalmasını sağlamak için yoğun çaba harcarken, olay yerine gelen vatandaşlar bu örnek davranıştan dolayı trafik polisini mutlarken, kısa sürede yaralı güvercinin yanına gelen belediye görevlileri Dursun’un elinden güvercini alarak Bolu Belediyesi Veterinerliğine götürülerek tedavi altında alındı.


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolu
Bolu - 7 yıl Önce

haberi hazırlayan arkadaşın, yazım kurallarına uyması dileğiyle.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124