Trafik Polisinin dur ihtarına uymadı ceza yeme rekoru kırdı

Bolu’da Trafik tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin “DUR” ihtarına uymayan genç sürücü yaklaşık 20 dakikalık kovalamaca sonrası yakalandı. Genç sürücü Bolu’da trafik cezası yeme rekorunu da kırmış oldu.

Trafik Polisinin dur ihtarına uymadı ceza yeme rekoru kırdı

Haber: Kasım ŞAHİN

 

Trafik ekipleri plakasız motosikleti dakikalarca kovalarken, yakalanan sürücü kasksız olduğu ve motosiklete abart egsoz taktırdığı için kaçtığını söyledi. Sürücüye 9 maddeden toplam bin 149 TL para cezası kesilerek ehliyetine 2 ay el konuldu.

 

Edinilen bilgiye göre, Konuralp Caddesi’nde Trafik ekipleri plakasız olduğu için durdurmak istediği motosikletin sürücüsü Murat Koral kaçmaya başlayınca Trafik ve Asayiş Ekipler Amirliğine bağlı ile Bahçelievler Polis Merkezinde görev yapan motorize ekipleri motosikletin peşine düştü. D-100 karayoluna çıkan motosiklet sürücüsü ters yönden gitmeye başladı. Polis ekipleri motosiklet sürücüsünü yakalamak için seferber olurken, sürücü geri dönerek şehir merkezine girdi.  İsmetpaşa Caddesi’nde yakalanan sürücü gözaltına alınırken, motosikletin plakası koltuğun altından çıktı. Murat Koral, motosiklette abart egsoz olduğu ve kaskı olmadığı için kaçtığını söyledi.   

9 MADDEDEN CEZA KESİLDİ 

Polis ekipleri, sürücüye, plakasız motosiklet kullanmak, motosikletin muayenesi olmaması, kasksız motosiklet kullanmak, tehlikeli şerit değiştirmek, trafiği tersten kullanmak, dur ihtarına uymamak ve diğer 3 suçtan toplam bin 149 TL para cezası kesilerek ehliyetine 2 ay el konuldu. Motosiklet sürücü ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü ve soruşturma başlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
s tk
s tk - 4 yıl Önce

gece cadelerde eksoz bağrıtarak gezen motorları acaba amniyet duymuyormu

SIRADAKİ HABER

banner128