banner120

Trafikçilerden alkole geçit yok

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünün başarılı ve deneyimli ekipleri alkollü araç sürücülerine geçit vermiyor. Önceki akşam şehir merkezinde uygulama yapan ekipler 21 araç kontrol ederken 9 adet ceza yazıldı. 3 araç sürücüsüne alkolden işlem yapılırken sürücü belgelerine el koydu.

Trafikçilerden alkole geçit yok
Haber: Kasım ŞAHİN

Gece gündüz demeden halkın can ve mal güvenliği açısından başarılı çalışmalar yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gece alkol uygulaması yaptı. Yapılan denetimlerde amaçlarının ceza kesmek olmadığını vurgulayan yetkililer, “Toplumda ceza kesen polisler olarak biliniyoruz. Ama bizler tam tersi halkımızın can ve mal güvenliği için çaba harcıyoruz. Alkollü araç kullanan sürücüler hem kendi hayatlarını hemde diğer vatandaşların hayatlarını hiçe sayarak direksiyon başına geçiyorlar. Kurallara uymayanlara tabi ki cezai işlem uygulayacağız. Cezalar olmazsa caydırıcılık da olmaz. Bolu halkının huzurunu ve canını düşünmek zorundayız. Bunun için trafik ekipleri gece gündüz demeden görevlerini en iyi şekilde yapmak zorundalar. Kimin ne içip içmediğine de karışamayız. Ama, alkollü bir şekilde direksiyon başına geçmenin yasalar ve kanunlar gereği yasaktır. Bizim için önce can gelir” dediler.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşın can ve mal güvenliği için önceki gece alkol uygulaması yaptı. Yapılan denetimlerde 21 araç kontrol edilirken, 9 araca eksik evraktan dolayı ceza yazarken, 3 araç sürücüsüne ise alkolden dolayı işlem yapılırken, alkollü sürücülerin ehliyetlerine el konuldu.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124