Trafikte kamera sistemi

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen sürücüleri kamerayla kayıt altına alıp cezai işlem yapmaya başladı.

Trafikte kamera sistemi
HABERİN GALERİSİ
Trafik denetim

Trafik denetim


Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Biri bizleri gözetlemeye başladı ve trafik ekipleri bundan böyle kamere sistemine geçti. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yayaların yoğun olduğu yerlerde bundan böyle kamerayla kayıt yapmaya başladı.

İlk uygulama Valilik önündeki dönel kavşakta başladı. Bir trafik ekibi eline aldığı kamerayla yaya geçidinin bulunduğu trafik işaret levhasının arkasına geçerek burada çekim yaparak, yayalara yol vermeyen araçları kayda aldıktan sonra Adliye binası karşısında bulunan diğer ekibi de plakayı bildiriyor.

Adliye binası karşısında bekleyen trafik ekipleri, kurallara uymayan sürücüleri durdurarak ceza işlem yapıyor ve aynı zamanda, cezaya itiraz eden sürücülere de kayıt alınan görüntülerde sürücülere izletilerek, hataları gösteriliyor.  Trafik yetkilileri, kameralı kayıt alma olayının hafta içerisinde her gün yapılacağını ve sürücülerin kurallara uymalarını istediler.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER