Trafikten çevre kirliği uygulaması

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinin önemli ana arterlerinde çevre ve gürültü kirliği yapan araçlar üzerine uygulama yaptı. Trafik ekipleri ayrıca sürücüleri alkol kontrolünden de geçirdi.

 Trafikten çevre kirliği uygulaması

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da son günlerde özellikle motosiklet sürücülerinin yarattığı gürültü kirliliği had safhaya çıkınca Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünün başarılı ve deneyimli ekipleri özellikle Cumhuriyet Caddesi üzerinde gürültü ve çevre kirliliği yapan araçlar üzerine uygulama yaptı. Yapılan denetimlerde egzozlarından gaz çıkartarak çevre kirliliğine neden iki araca, abart egzozlarıyla gürültü kirliğine neden olan 4 otomobil ve bir motosiklete 172’er TL para cezası kesildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri amaçlarının caza yazmak olmadığını belirterek; “Trafik Müdürlüğü olarak ceza kesmek niyetinde kesinlikle değiliz. Bizlerin amacı daha yaşanabilir, daha temiz bir Bolu için çalışıyoruz. Ayrıca, vatandaşların gürültü ve çevre kirliliğinden dolayı rahatsız olmamalarını istiyoruz. Tek hedefimiz budur. Bu tür uygularımız Bolu halkı için devam edecektir” dediler.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER