Trafikten kask ve abart egzoz uygulaması

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, “Canını seviyorsan kask tak, gürültü kirliliği yapmak istemiyorsan abart egzoz kullanma” sloganı adı altında motosikletler üzerine uygulama başlattı.

Haber: Kasım ŞAHİN

Yaz aylarında bulunmamız nedeniyle bir çok motosiklet sürücüsünün sıcak olduğu gerekçesiyle kask takmadığı ve kullandıkları motosikletlere abart egzoz taktırarak gürültü kirliliği yapan sürücüler üzerine uygulama başlattı. “Canını seviyorsan kask tak, gürültü kirliliği yapmak istemiyorsan abart egzoz kullanma” sloganı ile başlatılan uygulama şehir merkezinin ana arterler üzerinde başlatıldı.

Yapılan uygulamada Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 saat içerisinde 40 motosiklet sürücüsünü denetledi. Yapılan bu güzel uygulamada kask takmayan sürücülere 235 TL, abart egzoz kullanan sürücülere ise 108 TL para cezası kesildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan, özellikle motosikletlerine abart egzoz takarak, gürültü kirliliği yapan ve kask takmayan sürücülere, “Canını seviyorsan kask tak, gürültü kirliliği yapmak istemiyorsan abart egzoz kullanma” sloganını birebir sürücülere aktardıklarını belirterek; “Bizin için insan hayatı ilk planda gelmektedir. Bu nedenle kask kullanamayan bir çok motosiklet sürücüsü hayatını kaybetmekte. Bu nedenle motosiklet sürücülerine tek tek durduracak sloganımızı kendilerine söylüyoruz. Sadece motosiklet sürücüsünün değil, arka bölümde oturan vatandaşların da kask takması gerekmektedir. Uygulamamamızın esas amacı bilgilendirmedir. Tabi ki kurallara uymayanlara da trafik cezası kesilmektedir. Kendinizin hayatını düşünmüyorsanız, başkalarının da hayatlarıyla oynanmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkin ASLAN
Erkin ASLAN - 3 yıl Önce

rica etsem akşamları bilhassa gece kanal yolu yaren kokereçle özayan camısı arasında hergün belli saat aralılarla aşırı hiz ve abartılı egsozlarla saat lerce geçiyorlar.yakalayamazlar çünkü bir düğmede normale ceviriyoruz diyorlar.burdan suç duyrusunda bulunuyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124