TREN GELİR HOŞ GELİR

İstanbul ve Ankara arasını 1.5 saate düşürecek ‘Sürat Demiryolu Hattı’ devreye alınıyor. Hız limiti 350 kilometre olacak hat için Bakan Ahmet Arslan “Sürat demiryolu 2018’de devreye girecek ve bütün şehirlere uğrayan banliyo hattı gibi olacak” dedi. Hızlı trenin geçeceği güzergahın yayınlandığı haritada Bolu’dan da geçtiği görülüyor. Sürat Demiryolu İstanbul’dan başlayacak, Adapazarı, Düzce, Bolu ve Gerede güzergahlarını takip ederek Başkan Ankara’ya ulaşacak. Trenin hizmete girmesiyle birlikte Bolu’nun turizme de büyük katkısı olması bekleniyor. 500 kilometrelik bu mesafe 1.5 saat sürmesi bekleniyor.

TREN GELİR HOŞ GELİR
Haber: Kasım ŞAHİN

Türkiye’nin mega yatırımlarından Osmangazi Köprüsü hizmete açılırken,2023 hedefleri kapsamında yeni bir projenin daha detayları belli oldu. İstanbul ve Ankara arasını 1.5 saate kadar düşürecek ‘Sürat Demiryolu Hattı’ devreye alınıyor. Hız limiti 350 kilometre olacak yeni hattın 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Hattın Bolu’dan da geçmesi ilimiz için ok iyi bir gelişme oldu.

5 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın fizibilite çalışmasını büyük ölçüde tamamladığı yeni hat Yap-İşlet-Devret modeli ile gerçekleştirilecek. YHT hattının toplam uzunluğunun 500 kilometreyi bulması bekleniyor. Hatta ilişkin projenin toplam maliyetinin 5 milyar doları bulacağı hesaplanıyor. Ankara-İstanbul Otobanı’na paralel olarak inşa edilecek yeni hat İstanbul Köseköy’e ulaşacak. Buradan köprüye bağlanacak.

 

DOĞANAY ‘BİZ BU HİZMETE DAHA ÖNCEDEN AÇIKLAMIŞTIK’ DEDİ

Hızlı trenin Bolu’dan geçmesi için yoğun bir çaba harcayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Biz hızlı trenin ilimizden geçeceğini uzun süre önce açıklamıştık. Çünkü bu yönde yoğun mesai harcadık. Bakanımızın da açıklamalarında da görüldüğü gibi Bolu İstanbul Ankara arasında ki hızlı tren hattının uğrak yeri. Bolumuza hayırlı olsun” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
mmm
mmm - 4 yıl Önce

göynükteki hat nallıhan daki termik santral için düşünülen tren hattı. kömür hattı esasen ...

mmm
mmm - 4 yıl Önce

araba için bile ciddi kıvrımlı olan bu yola dağları delip yeni hat açmak mantıklı mı? zaten Eskişehir üzerinden hızlı tren hattı hazır varken ve kayseri sivas Erzurum hattı bitmemişken nasıl olacak?

Akasyalar Açarken.
Akasyalar Açarken. - 4 yıl Önce

ya tren göynük'den geçiyor,proje 1976 yılın'da başladı,tüneller sincana kadar yapıldı.olması gereken'de o.1960 yıllar'da,göynük'den geçen i̇pekyolunu boludağına aldılar,yıllarca millet 11 km tırmandı.kazalar oldu,yapmayın suyun mecarasını değiştirmeyin,dere kenarlarına ev yapmayın,nehire,deniz'e çöp atmayın,araba lastiği,portakal kasası,pet şişe,ne olur.

SIRADAKİ HABER

banner128