TSO’da dış ticaret semineri düzenlendi

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde düzenlenen dış ticaret semineri Bolu Ticaret ve Sanayi Odası evsahipliğinde gerçekleştirildi.

TSO’da dış ticaret semineri düzenlendi
Haber: Semih BAYKAL 
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Kaygusuz, Oda üyesi firma temsilcileri ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde dış ticaret ile ilgili alanlarda öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen seminere İstanbul İhracatçı Birlikleri Eğitim Şube Müdürü Necati Korkmaz, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Osman Nuri Gökbulut ve Türk Eximbank Sigorta Müdür Yardımcısı Burcu Gökçe Yılmaz Akın konuşmacı olarak katıldı.
Seminerde ilk olarak İstanbul İhracatçı Birlikleri Eğitim Şube Müdürü Necati Korkmaz tarafından ihracat mevzuatı ile dahilde ve hariçte işleme rejimleri ile ilgili katılımcılara bilgiler verildi. Devamında Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Osman Nuri Gökbulut tarafından ihracatta sağlanan devlet yardımları hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda, yurt dışında gerçekleştirilen fuar katılımlarının desteklenmesi, uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesinin desteklenmesi, pazar araştırması ve pazara giriş desteği, pazara giriş belgelerinin desteklenmesi, Türk ürünlerinin yurtdışında markalaşması, Türk malı imajının yerleştirilmesi ve TURQUALITY’nin desteklenmesi ile yurt dışında açılacak olan birim, marka ve tasarım destekleri başlıklarında kapsamlı ve önemli bilgiler aktarıldı. Son olarak Türk Eximbank Sigorta Müdür Yardımcısı Burcu Gökçe Yılmaz Akın, ihracat yapan firmalara Türk Eximbank tarafından sağlanan ihracat kredi sigorta ve garanti programları hakkında bir sunum yaptı. Dört saate yakın devam eden seminerde ayrıca katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı. 


Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128