TÜBİTAK’tan Öğrencilere Dev Destek

TÜBİTAK, lise ve üniversite öğrencilerine yenilikçi fikirlerini hayata geçirmeleri için iki yeni programla destek sağlayacak.   TÜBİTAK öğrencilere destek vermeye devam ediyor. Söz konusu...

TÜBİTAK’tan Öğrencilere Dev Destek

TÜBİTAK, lise ve üniversite öğrencilerine yenilikçi fikirlerini hayata geçirmeleri için iki yeni programla destek sağlayacak.

 

TÜBİTAK öğrencilere destek vermeye devam ediyor. Söz konusu programlar kapsamında iki yarışmanın düzenlenecek ve bunlardan ilki olan ''Üniversite Düzeyi Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması'', iki kategori çerçevesinde yapılacak. Yapılan açıklamada genel kategoride yarışmacıların, TÜBİTAK'a tüm sektörlerden yenilikçi uygulamalarla başvurabileceği, teknoloji kategorisinde ise yarışmacıların, teknoloji tabanlı yenilikçi iş fikirleri ile başvuru yapabileceği açıklandı. Adaylar, genel veya teknoloji kategorilerinden sadece birine başvurabilecek. Yarışmanın her iki kategorisinde de ekiplerin, yenilikçi iş fikirleri getirmesi zorunlu olacak. Yarışmaya, açık öğretim fakülteleri de dâhil olmak üzere üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri başvuru yapabilecek ve başvurular, bireysel olarak veya en fazla 3 kişiden oluşan gruplar halinde olacak. Yarışmada, tüm aşamalar geçilemese de ödül alınabilecek. Birinci aşmayı geçip iş planı hazırlama seminerine katılmaya hak kazanan tüm kişi/gruplar, bin lira ile ödüllendirilecek. Finale kalan yarışmacılardan ise genel veya teknoloji kategorilerinde dereceye giren gruplara ödülleri verilecek. Birincilik ödülü 10 bin lira, ikincilik ödülü 7 bin 500 lira, üçüncülük ödülü ise 5 bin lira olacak. Birinci olan lise öğrencilerine 3 bin lira, ikinci olanlara 2 bin 500 lira, üçüncü olanlara da 2 bin lira ödül verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER