Tuğçe’ye bir destek de Kızılkaya’dan…

Bolu 50. Yıl Ortaokulu 5/C sınıfı öğrencisi Tuğçe Çakırca, Türkçe öğretmeni Mehmet Gedik’in verdiği ödevi en güzel şekilde yerine getirmek için çalmadık kapı bırakmıyor. Verilen ödev sonrası okulunun kütüphanesine kitap kazandırmak için yoğun çaba harcayan küçük Tuğçe bu seferde İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızıykaya’nın kapısını çaldı.

 Tuğçe’ye bir destek de Kızılkaya’dan…

Haber: Kasım ŞAHİN

Türkçe öğretmeni Mehmet Çelik tarafından verilen ödev için ilk olarak Vali Yardımcısı Ömer Eru, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Olay Gazetesi çalışanları ve akrabaları ile birlikte anket şeklindeki ödevini başlayan küçük Tuğçe dün de İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’yı ziyaret ederek ödevini sonlardı.

22 kişiyle anket ödevini tamamlayan Tuğçe Çakırca, okulunun kütüphanesine onlarca kitap kazandırmanın ve ödevini de en iyi şekilde yapmanın mutluluğunu yaşarken, 50. Yıl Ortaokulunun kütüphanesine böylesine güzel bir ödevle kitap bağışlamanın heyecanını yaşayan İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, öncelikle Türkçe öğretmeni Mehmet Gedik’e ve sonra da 5/C sınıfı öğrencisi Tuğçe Çakırca’ya teşekkür ederek; “Verilen bir ödevle bizlerde bir kitap bağışlıyorsak bundan daha güzeli olamaz. Kütüphaneler kalıcı eserlerdir. Bu gün sizler yarın başka öğrenciler bu kütüphaneden yaralanacaklardır. Bizlerde bağışladığımız kitaplar sayesinde mutluluk duyacağız. Önemli olan bu hazineyi en iyi şekilde kullanmaktır” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128