TÜKAS 2016 Uygulama Eğitimi Gerçekleşti

Tarım Sektörü Entegre Yönetim Sistemi (TARSEY) içerisinde yer alan Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi (TÜKAS) ile ülkemizde faaliyet gösteren tüm tarımsal işletmelerin tarımsal varlık bilgilerinin tamlığının sağlanması ve güncellenmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda TÜKAS Yönetmeliği 18.02.2014 tarih ve 28917 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

TÜKAS 2016 Uygulama Eğitimi Gerçekleşti

Haber: Aysun BEYKOZ

Tarımsal işletmelerin temel değişkenlerinin elde edilmesine yönelik çalışmalar 2014 yılı için ilçelerimizde bu konuda görevlendirilen veri giriş personeline dağıtılan mobil uygulama yazılımı yüklenmiş tabletler aracılığıyla yapılmıştır. Bu doğrultuda 2016 yılı için TÜKAS kayıt çalışmaları yine İl/İlçe Müdürlüklerimiz yönetiminde, ilçe bazında görevlendirilen veri giriş personelleriniz ile yürütülecektir.

Antalya'da düzenlenen "TÜKAS Mobil Uygulama Eğiticilerin Eğitiminde" eğitici olarak eğitim alan 4 personelimiz tarafından İl/İlçe Müdürlüklerinde görevli ilk etapta tableti olan TÜKAS veri giriş personeline "2016 Yılı TÜKAS Mobil Uygulama Eğitimi" verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128