Tülle 2 kiloluk marul üretti

Bolu’da yeşillik üzerine tarımla uğraşan Yeşillikçi Maltaş Şirketinin sahibi Mustafa Tuna Maltaş, Mersin ilinde 100 dönümlük arazide tül sistemi kullanarak 2 kiloluk marul üretti. Dev marulları gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı.

Tülle 2 kiloluk marul üretti

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

15 yaşından bu yana baba mesleğini sürdüren 35 yaşındaki genç girişimci Mustafa Tuna Maltaş, Türkiye’de bir ilke imza attı. Mersin, Adapazarı Yalova’da Marul, Maydanoz, Yeşil Soğan, Tere ve Roka ekim ve üretimi yapan  Maltaş, Mersin ilindeki 100 bin dönümlük tarlasında tül yöntemi kullanarak 2 kiloluk marul üretimini gerçekleştirdi.

Ürettiği 2 kiloluk dev marulları sadece Bolu’da satışa sunan Maltaş, “Şu anda tül sistemi kullanarak 100 bin dönümlük tarlamda 2 kilo ağırlığında 500 bin adet marul üretimini gerçekleştirdim. 2 kiloluk bu marullar bir aileye 15 gün salata için yeterli. Tanesini ise 2 TL’den satıyorum. Bu işi tarımda gerçekten çok zor bir meslek, yağmurlu havalarda çamur içerinde, soğuk havalarda ise  çalışmak gerçekten çok zor. Genç girişimci olarak bu mesleğimi daha da ileriye götürmek istiyorum. Şu an tül yöntemini kullanarak yani marulların üzerine tül örterek, hiçbir organik madde kullanmadan 2 kiloluk marulları yetiştirdim. Görünler ise şaşkına dönüyor. Yurt içine ve yurt dışına açılmak istiyorum” diye konuştu.             

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 10:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 4 yıl Önce

merhaba,
haberi yapan arkadaşa sesleniyorum oradan bakıldığında okuyucular olarak biz aptalmıyız merak ediyorum.100 bin dönüm arazi neredeyse mersin ilinden fazla yapıyor,bu arkadaş bukadar toprağa sahipse neden sebzecilik yapıyor .cevap yazarsanız sevinirim.

helall olsun
helall olsun - 4 yıl Önce

cidden helal olsun haberi yapan arkadaş bu 500.000 tane marulu ne kadar maliyetle gerçeklestirmis ogrenebilirmisiniz

Yeşillikci
Yeşillikci - 4 yıl Önce

350binlirayı geciyor

SIRADAKİ HABER

banner128