“Tüm İl Genel Meclis Üyeleri olarak görevimizin başındayız”

15 Temmuz gecesi yaşanan FETÖ’nün darbe girişimi sonrası binlerce Bolulunun Demokrasi Meydanındaki nöbeti devam ediyor. İl Genel Meclis Başkanımız Yaşar Yüceer ile birlikte meclis üyeleride sabahlara kadar Bolu halkıyla kol kola nöbetini sürdürüyor. Demokrasi Meydanında Bolu halkına seslenen İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer’de sert sözlerle FETÖ’ye yüklenirken, Milli İradeye ve Demokrasiye sahip çıkan Bolululara teşekkür etti.

“Tüm İl Genel Meclis Üyeleri olarak görevimizin başındayız”
HABER: SEMİH BAYKAL

‘Gündüz işimizde, gece nöbetteyiz’  diyen Meclis Başkanı Yüceer, ilçe ve köylere hizmetlerin aksamadan götürüldüğünü vurguladı ve bundan kimsenin şüphesi olmamasını istedi. Yüceer, “15 Temmuz, ihanet şebekesinin, paralel örgütün, devletimizin temellerine dinamit koymaya, hizmetleri engellemeye, ülkede kaos çıkartmaya çalışan bir yapı olduğunu biliyoruz. Biz Bolu’daki tüm il genel meclis üyeleri olarak görevimizin başındayız. Gündüzleri görevimizin başında, geceleri sizlerle birlikte nöbete devam ediyoruz. Hiçbir aksaklık olmadan, durma olmadan hizmetlerimiz devam ediyor. Bundan hiçbir kuşkunuz olmasın. Biz yerel meclis olarak sizlerden aldığımız destekle sizlerin yanındayız. Bolu belediyemiz tarafından merkezde yürütülen hizmetler gibi ilçelerdeki ve 488 köyümüzün tamamındaki hizmetlerimiz devam ediyor” diye konuştu.  

“BU GİRİŞİMİ MİLLETİMİZİN CESARETİ VE FERASETİ SAYESİNDE ENGELLEMİŞ BULUNMAKTAYIZ “

Konuşmasında, 15 Temmuz darbe giriminin milletin cesaretiyle engellendiğini vurgulayan Yüceer, şunları söyledi; “15 Temmuz akşamında aklını, şerefini ve haysiyetini satmış olan bu paralel çete örgütü bütün hazırlıklarını, planlarını yapmış ancak milletin cesareti ve ferasetini unutmuştur. Bu darbeyi sizlerin ve tüm milletimizin cesareti ve feraseti sayesinde engellemiş bulunmaktayız. Sizlerle onur ve gurur duyuyoruz.” 

“FETÖ TABANI İBADET, ORTASI TİCARET, TAVANI İHANET ÖRGÜTÜ”

“Devletimize güveniyoruz. Terör örgütü mensuplarını cezaları en kısa sürede verilecektir” diyerek konuşmasına devam eden Meclis Başkanı, FETÖ’nün uluslararası Türk devleti düşmanı istihbarat örgütlerinin kurduğu bir maşa olduğunu söyledi. Yüceer şöyle devam etti; “Her 10 yılda bir ama gerçekleşen ama gerçekleşmeyen darbeler dönemi yaşıyoruz. Bu son darbeyi gerçekleştirmeye çalışan paralel örgütün 40 yıllık bir geçmişi var. Bu örgüt, 40 yıl öncesinde bu devletin gelişmesine, ilerlemesine darbe vurmak istedikleri zaman kullanmak üzere uluslararası Türk devleti düşmanı istihbarat örgütlerinin kurduğu bir maşadır. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet örgütü. Bu örgüt çalışmaları 40 yıl önce başlayıp yeterli tabanı bulduktan sonra ticaret hayatını ve devletimizin her organına kanser hücresi gibi yerleşmiş bir yapı. Sivil yapıda da toplumun her kesimini sarmış bir yapı. Bu yapı 15 Temmuz akşamı bugüne kadar darbelerde görmediğimiz şekilde milletin parasıyla, milleti korumak için alınan tankları, topları, tüfekleri, uçakları ve helikopterleri millete doğrultmuş bir darbe demekten ziyade, tam bir terör örgütü. Bu örgütü millet olarak hiçbir zaman unutmayacağız. Devletimize güveniyoruz. Gereken cezalar verilecek hiç bir şüpheniz olmasın.”  Son olarak Yüceer; “Demokrasi nöbetinde hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İl başkanımız ve ekibine, Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Darbe girişimi akşamında canını siper eden tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER