“Tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini kutlarım“

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayınladı. Ercoşkun; "Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi..

“Tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini kutlarım“

Haber: Semih BAYKAL

Miraç’ın insanlığın kurtuluşu için gönderilmiş olan Hz. Muhammed'e (SAV), 'semaya' yaptırılan mukaddes ve manevi bir yolculuk olduğunu ifade eden Ercoşkun; "Bu yolculuk, Mescid-i Haram'dan başlayıp Mescid-i Aksa'ya ve oradan da yüce yaratıcıya doğru yapılan kutsal bir yolculuktur. Miraç, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir. Resulullah Aleyhisselamın şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ilahi ufuktur. Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin, düşmanlıktan arındırarak, bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza neden olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Bazı farklılıkları bahane ederek araya mesafe koyan bütün anlayışlara en güzel cevabı böylesine mübarek gecelerin feyzi, bereketi ve kaynaştırıcı özelliği veriyor" diye ifade etti.

"ARAMIZDAKİ KİN VE KIRGINLIKLARI BERTARAF ETMELİ"

Ercoşkun mesajına şu sözlerle devam etti; “Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Bu mübarek gecenin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisi ile tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini kutlarım" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128