Tünelde Can Pazarı

Bolu Dağı Tüneli’nin yine facianın eşiğinden dönüldü. Ankara istikametinde motor kısmın da alev alan otomobil alev alev yanarken trafik 30 dakika ulaşıma kapandı. Anaç içersinde bulunan 4 kişi az kalsın alevlerin içersinde kalmaktan son anda kurtuldu.

Tünelde Can Pazarı

Haber: Kasım ŞAHİN

 Edinilen bilgiye göre, yangın dün saat 10:30’da Bolu Dağı Tüneli Ankara çıkışana bir kilometre mesafede meydana geldi. Sakarya’dan Ordu’ya giden Sefa Aydın idaresindeki 54 VH 910 plakalı otomobil Bolu Tüneli’ne girdikten sonra bir anda hararet yaparak alev aldı. Sürücü Erol Aydın otomobilinden inerek alevleri söndürmeye çalıştı. Araçta yangın tüpü olmayınca tünel itfaiyesine haber verildi. Alevler kısa sürede kontrol altına alınırken, otomobil kullanılmaz hale geldi. TEM Otoyolunun Ankara istikameti yangın nedeniyle 30 dakika ulaşıma kapalı kaldı. 

Otomobil sürücüsü Safa Aydın, “Tünele girdim arabanın hararetine özellikle dikkat ettim ve normaldi. Bir anda harareti yükseldi. Arabamı kenara çektim ve yanmaya başladı. Annemi babamı ve kardeşimi hemen arabadan çıkartıp olay yerinden uzaklaştırdım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128