TÜRESİN’e Demokrat Parti’den büyük destek

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylık başvuruları devam ediyor. Dün CHP il binasında partililerle bir araya gelen Oktay Türesin aday adaylığını açıkladı. Türesin’in aday adaylığı toplantısına Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, eski Doğru Yol Partisi Bolu il başkanı Adem Gümüş ve diğer partililer de katıldı.

 TÜRESİN’e Demokrat Parti’den büyük destek

HABER: FARUK ÇİDEM

7 Haziran 2015’de gerçekleştirilecek olan Genel seçimlerde milletvekili olmak için aday adaylıklarını açıklayan adaylardan birisi de CHP Bolu il teşkilatından Oktay Türesin oldu. Türesin dün CHP il binasında ilçelerden de gelen partililerle birlikte bir araya geldi. Oktay Türesin’in aday adaylığını desteklemek için gelen Adem Gümüş ve diğer Demokrat Partililer seçimlerde Bolu’da bir birleşmenin sinyallerini verdiler.

“GÖNLÜMDE HEP CHP VARDI”

6 yıl önce Deniz Baykal Mudurnu’ya geldiğinde CHP’ye ilk adımımı attım. Ama gönlümde kalbimde CHP her zaman vardı. Babam milletvekilliğinden sonra siyaseti sen yapacaksın demişti. Ben de genç yaşta Bolu’da il başkanı oldum. Bu dönemde çok iyi çalışmamıza rağmen gerekli oyu da alarak barajı geçemediğimiz için milletvekili seçilemedim.  Ama siyasi hayatımda il başkanlığından MKYK üyeliğine kadar pek çok yerde görev aldım.  2009 seçimlerinden sonra siyasete bir süre ara verdim. 2011 seçimlerinde sayın vekilim Tanju Özcan beni partiye davet etti.  2011 seçimlerinde demokrat partinin oylarını dostlarımla konuşarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne aktardım.

“GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR”

Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyeti kuran partidir. Atatürk ilke ve inkılaplarının koruyucusu bir partidir.  Ülkeyi bu zor günlerden kurtaracak ve koruyacak tek partidir. Hep birlikte bu ülkeyi karanlıklardan çıkarıp aydınlık günlere götüreceğimize canı gönülden inanıyorum. Ve ben de bu yolda sonuna kadar mücadele edeceğime söz veriyorum.  Geçtiğimiz günlerde bir iş adamı benim çocuklarımın bu ülkede bir geleceği yok dedi. Bu şunu gösteriyor; ülke o kadar zor duruma düşmüş ki yaşama şansı yok. Gün birlik beraberlik günüdür. Artık “sağ” diye bir olay yok. Memleketini, ailesini çoluğunu çocuğunu seven herkesin partimizde birleşmesi lazım. Bu seçimler demokrasi finalidir. Bu yüzden bambaşka bir seçim geçireceğiz. Bu yüzden sabahın erken saatlerinden geç saatlere kadar çalışacağız, ev ev dolaşacağız. Seçilip seçilmemek önemli değil ben barajı geçemeyen partide bile çalıştım. Sizlere ve kendime güveniyorum. En iyi şekilde hizmet edeceğime de söz veriyorum.

“BOLU’YU DÜNYADA TANITTIM”

Yurt içi ve yurt dışı ticari, sportif ve sosyal diyaloglarım var. Türk bayrağını güreşte olsun, halterde olsun uluslar arası arenalarda dalgalandırdık. Mudurnu’da halter takımı kuruldu, Mudurnu’yla birlikte Bolu’nun ismi dünyaya yayıldı. Babam Tevfik Türesin ile birlikte ilçelere yatırım yaptık. Bu yatırımlarımız yine devam edecek. Burada hedefimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni en yüksek seviyeye getirip halkımızın yaşam seviyesini yükselteceğiz. İlçelere yurtdışı kaynaklı yatırımlar yapacağız.  

“CHP İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Oktay Türesin’e destek için gelen Adem Gümüş kendilerinin bir önceki yerel seçimde olduğu gibi bu seçimde de CHP’yi destekleyeceklerini söyledi. Gümüş; “Biz ve kedim partimdeyim. Bizim partimiz kapatılmış değil. Ama partimin baraj aşma şansını görmüyorum. Biz daha evvelki yerel seçimlerde kadın kollarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi için çalıştık. Şimdi de inen bayrakların inmemesi için iktidara en yakın Cumhuriyet Halk Partisini görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nde barajı aşamayan partilerin ve tabanımızda sağduyu sahibi olan kişiler particiliği bir gurur haline getirmeden Kuvayi Milliye ile Kuvayi Seyyare’nin birleştiği gibi bu iktidar zulmünden kurtulmak için Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
durmuş taşkıran
durmuş taşkıran - 6 yıl Önce

adem gümüşün kendi görüşüdür dp öyle bir birleşme kararı yoktur

SIRADAKİ HABER

banner128