Turistik beldeye yakışır yatırım

Milletvekili Ercoşkun, yakın geçmişte Başkent’te yapılan çalışmalar neticesinde fındık desteklemelerinden yararlanması sağlanan ve turizm cenneti Abant ile Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez bağlantı yolu asfaltlanan Taşkesti için büyük öneme sahip yeni bir çalışmanın ayrıntılarını ilk kez açıkladı.

Turistik beldeye yakışır yatırım

Ercoşkun, termal turizm yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken turistik beldeden geçen Mudurnu Çayı’nda taşkın önleme çalışmaları gerçekleştirileceğini ve bölgenin turizme yakışır bir görünüm kazanacağını bildirdi. Ercoşkun, kamuya 4 milyon TL’ye mâl olacak yatırımın ayrıntıları hakkında şu bilgileri verdi: “Mudurnu Çayı’nın Taşkesti Beldesi’nden geçtiği bölümde taşkın koruma çalışmaları gerçekleştirilecek. 4 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen ihalenin ardından 25 Ocak 2016 tarihinde Devlet Su İşleri genel Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalandı. İnşaat çalışmalarına önümüzdeki aylarda başlanacak. Mudurnu Çayı’nın Taşkesti beldemizden geçtiği 910 metrelik mesafede, blokaj ve taban kaplaması, 316 metre mesafede çift taraflı 2,5 metre yüksekliğinde beton taşkın koruma duvarı yapılacak” diye bilgiler verdi.

“VERDİĞİMİZ BİR SÖZÜ DAHA HAYATA GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Ercoşkun, yeni yatırıma ilişkin önemli bir ayrıntının da bilgisini vererek, belde de Mudurnu Çayı üzerinden ulaşımı sağlayan taşıt ve yaya köprüsünün yenileneceğini belirtti. Ercoşkun, “Mudurnu Çayı’nın Taşkesti Beldesi’nden geçtiği bölümde taşkın koruma çalışmaları yanı sıra yeni bir köprü inşa etme çalışmamız olacak. Belde de halk pazarının kurulduğu bölge ile ulaşımı sağlayan köprü yıkılacak ve yerine 18 metre eninde, 13,5 metre uzunlukta ve 6 metre yükseklikte yeni bir köprü inşa edilecek. Prefabrik kirişli, kazıklı temel metoduyla yapılacak taşıt ve yaya köprüsü için çalışmalara önümüzdeki aylarda başlanacak. Taşkesti’de seçim meydanlarında verdiğimiz bir sözü daha hayata geçirecek olmanın sevincini yaşıyor, bu hizmetimizin Taşkesti beldemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124