Turizm alanında hizmet kalitesi daha da artacak

Bolu'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilimizden memnun ayrılmalarını, tekrar ilimizi ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla turizm sektöründe faaliyet gösteren işletme çalışanlarının eğitimine yönelik bir protokol imzalandı. Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği, Elginkan Vakfı ve Tabiatın Kalbi Bolu Derneği arasında imzalanan protokolle Bolu ilinin turizm sektöründeki hizmet kalitesinin artırılması hedefleniyor.

Turizm alanında hizmet kalitesi daha da artacak
Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokol imza törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fazıl Karaduman, Elginkan Vakfı Bolu Müdürü Murat Özen, Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül ile dernek üyeleri ve Tabiatın Kalbi Bolu Derneği Başkanı İnan Kalaycı katıldı.

"İLİMİZDE TURİZM ALANINDA ÖNEMLİ GELİŞMELER OLUYOR"

İmzalanacak olan protokolün hem kamu kurumları hem de Sivil Toplum Kuruluşları arasında güzel bir işbirliği örneği olacağını belirten Bolu Valisi Aydın Baruş,"Bolu ilimiz sahip olduğu doğal kaynakları, doğal güzellikleri itibari ile ülkemizin her tarafından hatta yurt dışından ziyaretçilerin yoğun olarak ilgi gösterdiği bir il. Böyle bir il olmanın getirdiği olumlu netice olarak ta her geçen gün turizm sektörünün, hizmet sektörünün önemli ivme kazandığını görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda beklentimiz bu ivmenin daha da hız kazanarak artması. Yine sevindirici olan şu ki ilimizde turizm alanında önemli gelişmeler oluyor. Son zamanlarda gerek doğa turizmini vatandaşlarımıza daha iyi sunma imkanları açısından, gerekse hizmet sektöründe faaliyet gösterecek kaliteli otellerimizin yapımı anlamında iyi mesafeler alınıyor. Malumunuz olduğu üzere Bolu Kartalkaya ile kış turizmine, Abant, Gölcük, Yedigöller ile doğa turizmine diğer taraftan da önemli termal varlıklara sahip olmasının getirdiği neticeyle her geçen gün insanlarımızın teveccühüne uğruyor. Tabi turizm sektörünün, hizmet sektörünün önümüzdeki yıllarda Bolu halkı için önemli bir geçim kaynağı haline geleceğini de söylemek yanlış olmaz." ifadelerine yer verdi.

"TURİZM ALANLARINDA HİZMET VEREN PERSONELİMİZİN HİZMET KALİTESİ ARTIRMALIYIZ"

Sadece yerli ve yabancı turistleri Bolu'ya çağırmanın yeterli olmadığının altını çizen Vali Baruş, "Tabiki ilimizin gerektiği anlamda tanıtımı çok önemli. Ama buraya çağırdığımız insanları da çok iyi misafir etmemiz lazım. Memnun etmemiz lazım ki ilimizi tekrar ziyaret etsinler, ilimizde konaklasınlar. Bu çerçevede turizme yönelik tesislerimizde hizmet veren personelimizin verdiği hizmet kalitesi çok önemli. Bu hizmet kalitesini artırmamız için de oralarda çalışan personelimizin niteliklerini yükseltmemiz lazım. Bu anlamda da sizlerle yaptığımız görüşmelerde bu hizmet kalitesini nasıl artırabiliriz, nasıl yararlı bir çalışma yapabiliriz sorularına cevap bulabilmemiz için böyle bir proje gerçekleştirmenin uygun olacağı kanaatine vardık ve bugün Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği, bu projeyi gerçekleştirecek olan ana ortak Elginkan Vakfı ve Tabiatın Kalbi Bolu Derneği olmak üzere ortaklaşa güzel bir iş birliği gerçekleştiriyoruz.Bu protokol çerçevesinde hizmet sektöründe çalışan vatandaşlarımızın hizmet anlayışını daha iyi geliştirmek ve bu hizmeti çok daha iyi olarak insanlara nasıl sunabiliriz şeklindeki endişelerimizi giderebilmek için onların gelişimine katkı sağlayacak kişisel gelişim seminerlerini içeren yoğun bir program hazırlandı.  Bu protokol çerçevesinde yapılacak işbirliği ile yaklaşık bin civarında olduğunu tahmin ettiğimiz hizmet sektörü çalışanımız eğitim alacaklar ve bundan sonra İlimize gelen ziyaretçilerimize daha güler yüzlü, onların daha memnun olacağı şekilde hizmet sunacaklar. Bunun da ilimizin turizminin gelişimine ve hizmet sektörünün gelişimine önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.

"BOLU İLİNİN TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ HİZMET KALİTESİNİN ARTIRILMASINI HEDEFLİYORUZ"

İmzalanan protokol  kapsamında turizm alanında hizmet veren personelin eğitimleri hakkında bilgiler veren Elginkan Vakfı Bolu Müdürü Murat Özen, "Bu projeye 6 paydaş olarak işbirliği yapacağız. Bunlar Elginkan Vakfı, Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği, Tabiatın Kalbi Bolu Derneği. Burada eğitim hizmetleri işbirliği ile bu işbirliğinde gerçekleştirilecek eğitim programları ile Bolu ilinin turizm sektöründeki hizmet kalitesinin artırılmasını hedefliyoruz. Yoğun bir program var. Programımız 21 eğitim başlığından oluşmakta. Tabi yararlanıcı olarak turizm belgeli tesislerde çalışanlar, yerel belgeli tesislerde çalışanlar ve  turizme yönelik hizmet sektöründe çalışanlar olarak tüm sektörü kapsamakta. Programımız 7 Mart Pazartesi günü müşteri ilişkileri yönetimi eğitimi ile başlıyor. Daha sonra 5 yıldızlı hizmet, hizmette müşteri memnuniyeti ve stres yönetimi eğitimleri verilecek. Diğer programlar internet sitemizden bir önceki ayın 15'inde ilan edilecek. Toplamda 1 günde 4 saat olmak üzere 21 günde bu sektöre kişisel gelişim anlamında katkı sağlamak istiyoruz. İlimize hayırlı olsun" dedi.

Daha sonra Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fazıl Karaduman, Elginkan Vakfı Bolu Müdürü Murat Özen, Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül ve Tabiatın Kalbi Bolu Derneği Başkanı İnan Kalaycıtarafından protokol imzalandı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128