Türk bayrağına sarılı Kuran-ı Kerim dağıtarak protestoda bulundular

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Türk Bayrağına sarılı 81 adet Kuran-ı Kerimleri Bolulu vatandaşlara tek tek dağıtarak, 14 Şubat Sevgililer gününü protesto ettiler.

Türk bayrağına sarılı Kuran-ı Kerim dağıtarak protestoda bulundular

HABER: Kasım ŞAHİN

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil yine bir ilke imza atarak çok anlamlı bir protestoda bulundu. Ülkü Ocakları üyeleri ile Tabaklar Camisi önünde 81 ili temsil eden ve üzerinde Türk Bayrağı sarılı Kuran-ı Kerimleri Bolulu vatandaşlara dağıtarak 14 Şubat Sevgililer Gününü protesto ettiler.

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil, 14 Şubat Sevgililer Günü neden protesto ettiklerini şu sözleriyle açıkladı; Hemen hemen her gün bir şehit haberi ile sarsıldığınız şu günlerde Hristiyan papazın zina eden gençleri savunması nedeni ile öldürüldüğü günü kutlamayı reddediyoruz. Türk kültüründe ve islam ahlakında bu tarz batı adetlerini taklit etmek doğru değildir. Peygamber efendimiz kim bir topluluğu taklit ederse onlardandır buyurmuştur. Haziran ayından bu zamana 81 ilimize ateş düşmüş şehit haberleri peş peşe gelmiştir. Acımız daha tazeyken 14 Şubat’ı bahane ederek düzenlenen her türlü eğlenceyi protesto ediyoruz. Vatan sevdalısı şehitlerimizin anısına 'Bizim sevdamız Kuran'a, Bizim sevdamız Bayrağa, Bizim Sevdamız Vatana adlı etkinliğimizle haziran   ayından Bu zamana şehit olan 300 asker ve polisimizin anısına ateş düşen her bir ilimizi temsilen 81 adet Türk Bayrağı ve 81 adet Türkçe Kuranı kerim meali dağıtıyoruz. Selam olsun şehitlerimize, selam olsun görevdeki koç yiğitlere. Kuranı okuyup anlamanız ve tatbik etmeniz dileği ile. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER