Türk Eğitim Sen Başarı çıtasını yükseltiyor

Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi ikinci AB Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesine katılma başarısını gösterdi. 2008-2010 yılları arasında koordinatör oldukları “Sosyal Kapitalin Zenginleştirilmesi” projesi ile sürdürülebilir...

Türk Eğitim Sen Başarı çıtasını yükseltiyor

Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi ikinci AB Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesine katılma başarısını gösterdi. 2008-2010 yılları arasında koordinatör oldukları “Sosyal Kapitalin Zenginleştirilmesi” projesi ile sürdürülebilir zenginlikte sonuçlara ulaşan Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi; “Sosyal Medya ve Yetişkin Eğitimi” adlı yeni projede de aynı başarıyı yakalamaya çalışacak.

 

Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi, üyelerinin sadece özlük hakları ile ilgili konuda faaliyette bulunmanın Türk Eğitim Sen markası için yeterli olmayacağından hareketle, mevcut üyelerinin sosyal ve kişisel gelişimleri ile de ilgilenerek, güvenilir bir sivil toplum kuruluşu olarak gerekenin en iyisi için çalışmalarını sürdürüyor. Bolu Şubesinin ilk projesi olan “Sosyal Kapitalin Zenginleştirilmesi”nde düzenlenen anketlerle ihtiyaç analizi yapılmış, çıkan sonuçlara göre kişisel gelişim kursları düzenleyerek, üyelerin istekleri karşılanmıştı. İkinci proje olan “Sosyal Medya ve Yetişkin Eğitimi” ile, internet üzerinden, üyelerinin eğitimsel iletişimlerine yoğunlaşarak, bir deneyim ve bilgi havuzu oluşturmak amaçlanıyor. Bu konuda oluşturulan 13 kişilik proje çalışma ekibi ile ilk toplantısını yapan Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi, iki yıllık taslak yol haritasını belirlediler. Bu yol haritasında birçok kurs, seminer ve konferans düzenlenecek ve internet üzerinde sadece üyelere açık olan etkileşimli bir portal oluşturacaklar. Bu amaçla 16-23 Ekim 2012 tarihleri arasında İspanya’nın Jaca kentinde yapılacak olan proje toplantısına katılmak için Şube Başkanı Hüsnü Yaman, Şube Sekreteri Alaattin Ceren ve üye Ahmet Beykoz İspanya’ya hareket ettiler. İspanya’da bulundukları süre içerisinde Barcelona’daki üniversite ve Belediyede de çeşitli gözlem ve etkinliklere katılacak olan Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi, Bolu’da yapılacak çalışmalarını bu tarihten sonra netliğe kavuşturacak. 2014 yılında sona erecek olan Proje süresince; İngiltere, Almanya, Romanya, Finlandiya ve Polonya’ya hareketlilik gerçekleştirileceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124