Türk Hava Kurumu Üniversitesi Projesi İptal

Büyük umutlarla ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın alkışlarla “evet” dediği Türk Hava Kurumu Üniversitesi Bolu’ya gelmiyor.

 Türk Hava Kurumu Üniversitesi Projesi İptal

Başkan Yılmaz’ın Bolu’ya uzun zamandır düşündüğü hava alanı projesi sonrası girişimlerde bulunmuş, Bolu’ya THK Yüksek Okulu açılması için yer temini yaparak tabelasını asmıştı. Bolu’nun bu yıl açılacak diye beklediği THK Yüksek Okulunun açılmayacağı için belediye tarafından kendilerine tahsis edilen binanın tabelaları indirilerek öğrenciler için kalacak yer olması planlanmıştı.

 

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yılmaz;" Türk Hava Kurumu ve Üniversitesi, Türk Hava Kurumunun kendi problemlerinden dolayı üniversitesi şu an kapanıyor. Devlete geçecek devlet okulunun buralarda okul açması mümkün değil, dolayısıyla o projemiz bitti. Ama o proje bitti biz bitmedik. İşte biz Sayın Valimizle beraber yaptığımız görüşmeler neticesinde şu an valiyle beraber işe el koyduk. Devam ediyoruz şu kadarını söyleye bilirim Ulaştırma Bakanı her türlü desteği en uygun şekilde vereceğinin sözünü önceki gün verdi" dedi.  

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet.b.
mehmet.b. - 6 yıl Önce

bahsi geçen okul düzce ye açılacakmış diye duyumlar aldık. bizde pişip yine düzceye mi kayıyor yatırımlar acaba.?

timur eraslan
timur eraslan - 6 yıl Önce

başkan hangi işe elini atsa yarım kalıyor bu işte sanayi sitesinin taşınma işi gibi yarım kaldı demek ki.

SIRADAKİ HABER

banner128