TÜRK KIZILAYI

Mustafa NAMDAR yazdı...

TÜRK KIZILAYI
29 Ekim-4 Kasım Türk Kızılay Haftası nedeniyle, Bolu Kızılay Şubesinin düzenlediği İlköğretim öğrencileri resim yarışması ödül töreni ve kan verme bilgilendirmesindeyiz.
Herhangi bir afette nerede bu devlet diye feryat ederken uzanan o sıcak ve şefkatli elin Türk Kızılay’ı olduğunu unutmayalım. Savaşta ve barışta ya da olası bir afette dost düşman ayırt etmeden sesimi duyan var mı? diyen sesin sahibi Kızılay’dır. Kimse var mı orada diyen umudun güvencenin adı Kızılay’dır. O, zor anlarda başımızı sokacak barınacağımız, sırtımızın ceketi, ayağımızın çorabı ayakkabısıdır. O, yaşamın vazgeçilmez ekmeğimiz aşımız sıcak bir tas çorbamız, yürek yangınlığımızı söndüren bir bardak suyumuzdur. O, yaşlılıkta can yoldaşımız, elimizin dayanağı bastonumuzdur. O, kültürel kazanımı kolaylaştıran bursumuz, insan yaşamını kolaylaştıran kanımız canımız hayat suyumuz. Körpe beyinlerin hükmettiği yumuk sıcak ellerin çizgilerinde, renklerinde, yukarıdaki düşünceleri kompoze eden resimlerin sahiplerini, yürekten kutluyor başarıların devamını diliyorum.
Konuşmalarda neler yapıldığı, insanlardan ne beklendiğini, gençlere bırakılacak bu değerli mirasın kendilerinden sonra nasıl bırakmaları anlatıldı. . 
Sn. Abdullah Danışman:
– 29 Ekim 04 Kasım arasının Türkiye Kızılay Haftası olduğu hatırlatıldı. Faaliyetlere yönelik geniş kapsamlı slayt gösterimi sunuldu. 
– Karşılıksız hizmetin sunulduğu, bir damla kan’ın insan yaşamındaki önemine değinildi. 18-68 yaş arası kan vermeye davet edildi.
Sn. Aydın Baruş Bolu Valisi
 – Tarihten günümüze gelen örnek bir kültür mirası olan Kızılay’ımızı gelecek kuşaklara aktarma görevimizin olduğunu. Bu hizmetlerin ardından büyük türk milletinin olduğu.
– Yaşlı ve mazlumlara yardımın görev olduğunu. Akıl ve vicdanın yaşam felsefemiz olduğunu unutmamamızın hatırlatarak kan vermenin önemini vurgulayıp sn. eşleriyle kan vereceklerin ödülleri dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128