Türk Kızılayı’ndan 147. Yıl etkinliği

Türk Kızılayı'nın 147. yıldönümü etkinlikleri dün saat 09:00'da Anıt Park'ta Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Op. Dr. Hüseyin İka'nın konuşmasıyla başladı. Anıt Park’tan Belediye Meydanı'na yapılan yürüyüşün ardından stantlardaki etkinliklerle devam etti.

Türk Kızılayı’ndan 147. Yıl etkinliği
HABER: FARUK ÇİDEM

Türk Kızılayı’nın 147. Yılı dolayısıyla dün Bolu’da gerçekleştirilen etkinliklere Vali Yardımcısı Ömer Eru, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağca, Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, muhtarlar ve pek çok Kızılay gönüllüsü katıldı. Anıtpark’ta çelenk konulmasıyla başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanı Hüseyin İka Kızılay’ın kuruluş tarihçesini ve gerçekleştirdiği yardımları anlattı. Sadece yurtiçi değil aynı zamanda yurtdışında da katıldığı yardım çalışmalarıyla Kızılay’ın tüm dünyaya adını duyurduğunu söyleyen İka; “Kızılay, yardım elini ülke sınırlarının dışına da uzatıyor. Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Orta Doğu’dan Afrika’ya, Güney Asya’dan Kafkaslar’a kadar dünyanın neresinde bir insan acısı varsa onu dindirmek için çaba gösteriyor. 147 yıllık tarihinde 90 farklı ülkede ihtiyaç anında Türk Kızılayı vardı. Uluslararası arenada gerçekleştirilen bu yardım çalışmaları Türkiye’nin tanıtılmasına da kuşkusuz büyük katkı sağladı.

Bugün Suriye’de, Irak’ta, Somali’de, Nepal’de, Gazze’de ve daha birçok ülkede başarılı insani yardım operasyonu yürüten Türk Kızılayı, ülke sınırları içinde ise her yıl milyonlarca insana yardım eli uzatmayı sürdürüyor.

Ülke genelindeki 700’e yakın şubesi, yüz binlerce üyesi ve gönüllüsü ile Türk Kızılayı, tüm bu çalışmaları yardımsever halkımızdan aldığı güç ile gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

Türk Kızılayı’nın afet ve acil durumlarda kullandığı araçlar etkinlikte bulunanlara tanıtıldı. Resim ve fotoğraf sergisinin de bulunduğu etkinlikte bilgilendirici broşürler dağıtıldı. 


Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128