Türk-Kürt kardeştir, PKK kalleştir##hb_manset.gif

Diyarbakır’daki saldırıda 13 askerimizin şehit edilmesi tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da yapılan gösterilerle protesto edildi.  Diyarbakır Silvan'da 13 askerin şehit olduğu ve 7 askerin yaralandığı...

Türk-Kürt kardeştir, PKK kalleştir##hb_manset.gif

Diyarbakır’daki saldırıda 13 askerimizin şehit edilmesi tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da yapılan gösterilerle protesto edildi. 

Diyarbakır Silvan'da 13 askerin şehit olduğu ve 7 askerin yaralandığı saldırının ardından hem Cumartesi hem de Pazar günü Protesto gösterileri düzenlendi. Cumartesi akşamı

13 askerin şehit edilmesini protesto için düzenlenen yürüyüşe katılan 500 kişi, PKK aleyhine sloganlar attı.Bolu Ülkü Ocaklarının düzenlediği eylemde ellerinde Türk bayraklarıyla Hükümet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 500 kişi, şehit olan askerler için saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı'nı okuyan protestocu grup, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK', 'Hepimiz Mehmediz, PKK'ya yeteriz' sloganlarını atarak tekbir getirdi.
Ellerinde 'Meclis'te PKK istemiyoruz', 'Vatan için kan lazımsa dünyanın şah damarını keseriz', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' pankartları taşıyan grup, İzzet Baysal Caddesi'nde yürüyüşe geçti. Bazı kişiler komando beresi takarken, yürüyüş nedeniyle cadde trafiğe kapandı. Araçlar kalabalığın arkasında konvoy oluşturdu. Cadde üzerindeki evlerden birçok vatandaş da bayrak sallayıp alkış tutarak göstericilere destek verdi. Belediye Meydanı'nda toplanan grup, dua ettikten sonra dağılırken, bazı kadınların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

 Teröre geçit vermeyeceğiz

Diyarbakır'daki terörist saldırıda 13 askerin şehit olması üzerine Türkiye geneli ve KKTC'de protesto eylemi yapılması için başlatılan kampanya Bolu’da da yankı buldu. Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta "Şehitlerimizi Hatırlatacağız! Unutturmayacağız! Geliyor Musunuz?" adı altında açılan sayfada, hiçbir siyasi partinin veya örgütün propagandasının yapılmasına izin verilmeyeceği belirtilerek, eylemin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dâhil 46 ilde yapılmasının planlandığı bildirilmişti. Dün saat 14.00’te hükümet meydanında bir araya gelen yüzlerce insan Belediye meydanına yürüyerek terör saldırılarını bir kez daha protesto etti.

Gözler Bolu Dağ Komando Tugayının üzerinde…

Öte yandan Diyarbakır Silvan'da 13 askerin şehit olduğu ve 7 askerin yaralandığı hain saldırının ardından bölgede operasyonlar yoğunlaştırıldı. Şirnak'ta PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürerken, güvenlik güçleri Cudi Dağı'nı abluka altına aldı.
Şırnak'ta 4 gün önce Kato, Küpeli ve Çırav dağlarında PKK'lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyon sürdürülürken, operasyon Cudi Dağı'na da kaydırıldı. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na bağlı birlikler Cudi Dağı'nı abluka altına aldı. İkizce Jandarma Tugay Komutanlığı'na geçici görevle konuşlanan Bolu Dağ Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli profesyonel birlikler, karadan ve havadan Cudi Dağı'na yönelik kapsamlı operasyon başlattı. Verilen koordinatlar eşliğinde kademeli olarak hareket eden tam teçhizatlı profesyonel birlikler, Sikorsky helikopterlerlerle dağın stratejik alanlarına indirildi. Timler, Cudi Dağı'nda bulunan Toptepe, Cevizdüzü, İkikiraz, Köseli, Derebaşı, Koyunören ve Aksu bölgelerindeki stratejik öneme sahip noktalarda konuşlandı.İnsansız hava araçlarının tespit ettiği hedefler ve 23'ncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndaki operasyon karargahında hazırlanan koordinatlar doğrultusunda hareket eden birlikler, teröristlerin izlerini sürüyor. Kobra helikopterlerinin alçak mesafeden uçarak, teröristlerin bulunduğu alanları saptamaya çalışıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128