Türk Metal Sendikası Elçi’yle devam dedi

Türk Metal Sendikası Bolu Şubesi 9. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen kurulda Özgür Elçi yeniden şube başkanlığına seçildi.

  Türk Metal Sendikası Elçi’yle devam dedi

Haber: Gönül Olutürk

Hilton Otel’de gerçekleştirilen kurula, CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Arman, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Sendikası Mali Sekreteri Uysal Altundağ, çok sayıda davetli ve üye katıldı.

Genel Kurul Saygı Duruşu bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Türk Metal Sendikası Bolu Şubesi Başkanı Özgür Elçi’nin açılış konuşması ile başladı.

Elçi, “Bizler geçtiğimiz toplu sözleşme dönemini sizlerin büyük desteği ve değerli başkanımızın kararlı duruşu ile çok güzel bir şekilde tamamladık, haklarımızı genişlettik. Bu toplu sözleşmeler sadece MESS değil MESS ışığında münferit olarak yaptığımız sözleşmelerde de haklarımızı genişlettik. Biz bu sözleşmeleri ve örgütlenmeleri yaparken sadece kendimiz yapmıyoruz. Biz gücümüzü iş yerlerinde çalışan üyelerimizden alıyoruz” dedi.

Özgür Elçi’nin konuşmasının ardından Genel Kurulun Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş seçilirken, Divan Başkan Vekilliklerine Genel Mali Sekreteri Uysal Altındağ ile Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Nihat Zengin seçildi.

Kurulda bir konuşmada Genel Mali Sekreteri Uysal Altundağ yaptı. Altundağ sözlerine Genel Başkan Pevrul Kavlak’ın genel kurul delegelerine gönderdiği selam ve başarı dileklerini ileterek başladı.

Türk Metal’in 55 yıllık tarihinde birçok zorluğa ve engellemeye karşı metal emekçisinin tek adresi olarak büyümeye devam ettiğini belirten Altundağ, Genel Başkan Pevrul Kavlak’ın genel başkanlık görevine geldiği günlerde sendikanın içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek şunları kaydetti: “Bolu ya gelip Köroğlu’nu hatırlamamak ondan bahsetmemek olur mu? Tabiki de olmaz, O hikâye değil midir zalimin zulmüne direnmenin ne kadar kutsal olduğunu bizlere anlatan o hikâye, o destan değil midir? Mazlumun sesi olmanın, asıl kahramanlık olduğunu bizlere anlatan, İşte bugün burada olmaktan bir başka mutluyum. Kahramanlığın, zalimin zulmüne direnişin en güzel efsanesinin anlatılageldiği Köroğlu’nun şehrinde, Bolu’da sizlerle olmaktan çok mutluyum. Hepinizi şahsım ve teşkilatım adına saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bizim, yani sendikamız Türk Metal’in tarihi, Anadolu efsaneleri kadar zengin, bu efsaneler kadar derindir. Bu öyle bir tarih ki 55 yıldır, işçilerin hep güvenli limanı olmayı, zaferleri anlatır. Her türlü komploya, tarihinin her döneminde üzerine gelen her türlü kara propagandaya rağmen büyümüş, emeğin ve emekçinin tek adresi olmayı başarmıştır. İnsanların hayatlarında nasıl ki önemli dönüm noktaları vardır, sendikamızın da yaşamında bazı dönüm noktaları olmuştur. Takvimler 2009 senesini gösterdiğinde kalleş bir fırtınanın içerisinde kendisini bulan teşkilatımızın üye sayısı bakanlık kayıtlarında 81 bin kişiydi. O tarihteki olayları hatırlayanlar bilirler. Genel Başkanımız Pevrul Kavlak, işte o fırtınada Türk Metal gemisinin kaptanlığını devralmıştı. Ülkemizin ve milletimizin düşmanı olan odakların, değişmeyen oyunu o zamanda sahnedeydi. Neydi oyun? Yerli ve milli ne varsa yok edilecek. İşte  milli kimliğiyle tanındığı için hedef alınan ülkemiz kurumları gibi 2009’da sendikamız da hedef tahtasına koyulmuştu. Çünkü adı Türk Metal’di. 2009’da ne diyorlardı, hatırlayın. Türk Metal bitti diyorlardı. İşte Genel Başkanımız böyle bir iklimde görevi devraldı. Şimdi sene oldu 2018… 55. Doğum yılımızın içerisindeyiz. Teşkilatımızın üye sayısı bugün sizlerin de sonsuz desteğiyle 210 bin kişiye çıkmıştır. Bu üye artışı Başkanımıza ve sendikamıza, işçi sınıfının teveccühü ve inancıdır.”

Konuşmaların sonrasında tek aday listesinin olduğu genel kurulda Şube Başkanlığına Özgür Elçi, Şube Sekreterliğine Hakan Gülen, Şube Mali Sekreterliğine Hakan Pınar, Şube Teşkilatlandırma Sekreterliğine Ali Bakırkaya ve Şube Eğitim Sekreterliğine Aslan Yazıcı aday oldular.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129