Türk Milletinin Bağımsızlığa Bağlılığının Göstergesidir

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında “Türk milletinin yurduna, bağımsızlığına ve bütünlüğüne olan sonsuz bağlılığının en önemli göstergelerinden birisi olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümünü karşılıyoruz.” Dedi.

Türk Milletinin Bağımsızlığa Bağlılığının Göstergesidir

HABER: AYSUN BEYKOZ

Türker Ateş ‘bizlere bırakılan emaneti yarınlara taşımak asli görevlerimizdendir’ dediği mesajında şunları söyledi; “Dünya tarihine silinmez harflerle kazınan bir kahramanlık destanının yazıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi, şanlı tarihimizde, şartlar ne kadar zor olursa olsun, kutsal vatan toprağı ve bağımsızlığı için aziz milletimizin gösterdiği azmin, fedakârlığın ve kararlılığın örnek gösterilen bir gurur sayfasıdır.

Bundan 101 yıl önce, yurdun dört bir yanından gelip, bugün üzerinde yaşadığımız toprakları canları ve kanları pahasına kutsal bir vatana dönüştüren aziz şehitlerimizin bizlere bıraktığı bu emaneti, yarınlara onurla ve gururla taşımayı, her zaman en asli görevlerimizden birisi sayıyoruz.

Bu düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci yıldönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ulusal bağımsızlık mücadelemizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canını feda etmekten çekinmeyen, milletimizin gönlünde yaşamaya devam eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve bu büyük destanın tüm kahramanlarını Bolu iş dünyası adına minnet ve şükranla yad ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128