banner120

Türk sinemasına Alman övgüsü

Seyfi ALP / FRANKFURT   Frankfurt Filmhaus Müdürü Ralph Förg, “Almanya olarak Türk sinemasının son senelerdeki atılım ve başarılarını hayranlıkla izliyoruz. Türk toplumundaki hızlı değişim bu başarının...

Türk sinemasına Alman övgüsü

Seyfi ALP / FRANKFURT

 

Frankfurt Filmhaus Müdürü Ralph Förg, “Almanya olarak Türk sinemasının son senelerdeki atılım ve başarılarını hayranlıkla izliyoruz. Türk toplumundaki hızlı değişim bu başarının nedeni olabilir” dedi.

 

BU SENE 12. kez düzenlenen Frankfurt Film Festivali’ne Türkiye’den sinemaya emek vermiş önemli isimler katılacak. Aralarında Emel Sayın, Ayşen Gruda, Halit Akçatepe, Selçuk Yöntem ve İzzet Günay’ın da bulunduğu sanatçılar 9-18 Kasım tarihleri arasındaki festivalde hayranlarıyla da buluşacaklar. Festival 9 Kasım’da Frankfurt CineStar salonlarındaki “Anadolu’nun Renkleri” adlı fotoğraf sergisiyle start alacak.

 

TÜRK SİNEMASI IŞILDIYOR

 

TÜRK Film Festivali ile ilgili dün Frankfurt’ta düzenlenen basın toplantısına katılan Frankfurt Filmhaus Müdürü Ralph Förg, “Almanya olarak Türk sinemasının son senelerdeki atılım ve başarılarını hayranlıkla izliyoruz. Türkiye’de sinemaya destek Almanya’dan daha az olmasına rağmen mükemmel eserler çıkıyor. Son yıllarda Türk filmlerinin topladığı ödüller asla tesadüf değil. Kanımca bu başarının nedeni Türk toplumundaki hızlı değişim ve bunu senaristlerin iyi yakalamasıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124