Türk ulusu neler olup bittiğini bilmelidir

Hükümetin Kürt sorununu çözmek bağlamında başlattığı İmralı görüşmeleri, bu konuda çalışmalar yapmak üzere görevlendirilen akil adamlarla devam ediyor. Bu hususta iktidar partisinin karşısında...

Türk ulusu neler olup bittiğini bilmelidir

Hükümetin Kürt sorununu çözmek bağlamında başlattığı İmralı görüşmeleri, bu konuda çalışmalar yapmak üzere görevlendirilen akil adamlarla devam ediyor. Bu hususta iktidar partisinin karşısında yer alan ana muhalefet partileri de süreçle ilgili bakış açılarını yansıtıyorlar. Bolu Olay gazetesi olarak ana muhalefet partilerinin bu konudaki siyasi duruşunu sorduk. İlk konuğumuz Demokrat Parti Bolu İl Teşkilatı Başkanı Ali Öztürk oldu.

 

Haber; Duygu Kaya

 

 

İmralı görüşmeleriyle başlayan süreç Türkiye yakın tarihinin en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. DP Bolu İl Teşkilatı Başkanı Ali Öztürk 40 yıllık siyasi birikimiyle Bolu’da tanınan ve sayılan bir isim. Öztürk konuyla ilgili sorumuzu;”40 seneden beri siyasetin içinde olan biri olarak söylüyorum, ana muhalefet yavru muhalefet kelimesi Türk siyasetine yakışmayan bir fotoğraftır. CHP ve MHP’nin çözüm sürecindeki siyasi duruşunu doğru buluyorum. PKK silahlarımızı bırakırız demiyor, ülke dışına çekilecekler ki bu da tamamen silah bıraktığı anlamına gelmez. İktidar partisinin çözüm sürecinde hangi tavizlerin verildiğini açıklaması lazım. Gizli bir pazarlık yürütüldü kimsenin haberi yok. 76 milyon insan hiçe sayılıyor. Türk ulusu neler olup bittiğini bilmelidir. Akil insanlar grubunu da benimsemiyoruz. Daha ziyade o grup içerisinde bilim adamları, üniversite öğretim üyeleri olmalıydı. Halkı karşınıza aldığınız zaman bir bilim adamı o topluma hangi anlamda fayda sağlayacağını bilir. Öğretim üyelerinin bilim adamlarının hükümetle alakası yoktur, hükümete ihtiyacı da yoktur. “ şeklinde cevapladı.

 

 

                                        Başka bir ülkemiz yok

“Seçim sürecinde halkın desteğinin ne kadar olduğunu bilmek lazım” diyerek sözlerini sürdüren Öztürk; “Birkaç gündür MHP mitinglerini takip ediyorum. AKP’nin ne kadar yanlışlar yaptığını görüyorum. Mitinglere baktığınız zaman bunu sizde görebilirsiniz. Başka bir ülkemiz yok bizim. Esenliğe çıkmak için vatandaş olarak ne gerekirse yapmalıyız. Sandığa gittiğimde ve oy kullandığımda bu ülkeye nasıl faydam dokunabilir diye düşünmeliyiz. Mehmet Ali Şahin Karabük’te demişti ki AKP’nin dışındaki partilerin kullanma tarihleri geçmiş.  Demokrasi ve Cumhuriyeti benimsememiş insanların kullanabileceği sözdür bu. 77 tane ilde İl başkanlarımız var bizim. Toplantı yaptık Ankara’da. Mehmet Ali Şahin o söylemiyle kendi partisini anlatmış oluyor. Ana muhalefet partileri köklü partilerdir. AKP’nin tabanı yoktur.” Diye konuştu.

 

                  Ülkenin Bir Karış Toprağını Feda Etmeyiz     

Demokrat Parti Bolu İl Teşkilatı Başkanı Ali Öztürk sözlerini şu şekilde tamamladı;”Barışı canı yürekten destekliyoruz ama ülkenin bir karış toprağını feda etmeye razı gelmeyiz. Bir çakıl taşı bile vermeyiz. Bu şartlar altında bir şeyler yapılırsa şehitlerimizin kemikleri sızlamaz, şehit yakınlarımızın kalpleri tamir edilebilir. DP olarak geçmiş misyonlarımızdan süre gelen güzelliklerin anahtarı olmaya kötülüklerinde kilidi olmaya devam ediyoruz.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER