Türk yemekleri gibisi yok

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) İngilizce okutmanı olarak görev yapan Amerikalı akademisyenler, Bolu Belediyesi tarafından açılan aşçılık kursuna katılarak Türk yemeklerini öğreniyor.  AİBÜ...

Türk yemekleri gibisi yok

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) İngilizce okutmanı olarak görev yapan Amerikalı akademisyenler, Bolu Belediyesi tarafından açılan aşçılık kursuna katılarak Türk yemeklerini öğreniyor. 

AİBÜ Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce okutmanı olarak görev yapan ve iki aydır Bolu'da olan Jessica Salvador ve Claire Baytaş, Türk yemeklerine hayran kaldı. Hayran kaldıkları Türk yemeklerinin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen Jessica Salvador ve Claire Baytaş bunun için Bolu Belediyesi İmarethanesinde açılan aşçılık kursuna katıldı. 
Kursta ilk olarak çorba ve köfte yapmayı öğrenen Jessica Salvador ve Claire Baytaş, tava Türk yemekleri ve tatlı yapmayı öğrendi. Türkiye'ye ilk geldiği günden itibaren Türk yemeklerine hayran kaldığını dile getiren Jessica Salvador, ''Burada çok güzel bir arkadaşlık ortamı var. Türk yemekleri çok güzel. Türkiye'ye geldiğimde yediğim kebap ve tatlılara hayran kaldım. Bu lezzetleri yapmayı öğrenmek için bu kursa katıldım'' diye konuştu. Babasının Türk olduğunu ve bu sayede daha önce bazı Türk yemeklerini yediğini dile getiren Claire Baytaş ise, ''Türkiye'ye geldiğimde çok yemek çeşidi olduğunu gördüm. Bu lezzetli yemekleri yapabilmek için bende kursa katıldım'' şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124