Türkan Şoray Bolulu vatandaşlarla kucaklaştı

Bolu halkının büyük ilgi gösterdiği Köroğlu Festivali Okan Karacanın sunuculuğunu yaptığı ve Beyaz Perdenin unutulmaz sanatçılarından olan Türkan Şoray'ın katılımıyla festival başladı. Şoray kendisine büyük ilgi gösteren Bolulu vatandaşlarla kucaklaşarak onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Türkan Şoray Bolulu vatandaşlarla kucaklaştı

Haber: Semih BAYKAL

 

Festival'le Bolu halkının ilgisi yoğundu. Özellikle Bolu halkı Türk sinemasının unutulmazları arasında yer alan Türkan Şoray'a yoğun ilgi gösterdi. Festivale Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Ahmet Zahteroğulları, AKP Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva ve Türki Cumhuriyetlerinin temsileri katıldı.

 

Festivale geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Türkan Şoray; " Bolunun güzel insanları, sevgili Bolulular. Bu özel günde bu sevinci sizinle paylaşıyor olmak, bu mutluluğu paylaşmak beni çok mutlu etti. Başkanımızın güzel sözlerine çok teşekkür ediyorum. Geleneklerimizi göreneklerimizi devam ettirmek, kahramanlarımızı kalbimiz de yaşatmak çok güzel bir duygu. Bu arada sevgili Türki Cumhuriyetlerinin değerli misafirleri de buradaymış. Hepsini sevgiyle selamlıyorum. Yıllarca devam etsin bu festival giderek büyüyerek. Herkes duysun Dünya çapında olsun. Çok güzel birlik ve beraberlik mutluluğu yaşanıyor. Ben de burada olduğum için bu güzelliği yaşadığım için bir kere daha mutluluğumu dile getiriyorum. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum" dedi. Daha sonra Türkan Şoray halkla fotoğraf çektirdi ve Bolu Halkının ilgisinden mutluluk duyduğunu ve Bolu'ya hayran kaldığını söyledi.

 

"KÖROĞLU TÜRK DÜNYASININ ORTAK DEĞERİDİR"

 

Festival de konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları şunları söyledi; " Biz aslında sadece bir festival kutlamıyoruz, Biz Türk dünyasının kültür şölenini, buluşmasının bayramını kutluyoruz aslında. Buna o kadar muhtaç o kadar açız ki. bu coğrafya da öksüzdük yalnızdık. Ta ki sizler istiklalinizi kazanana kadar. Köroğlu bizim kayıtlarımızda Kahraman olarak bilinir. Ama resmi kayıtlarda da eşkıya diye bilinir. Ama bilin ki bizim eşkıyamız bile onların adalet divanlarından, barış elçilerinden,insan hakları savunucularından daha insancıldır. daha merttir, daha adildir. Köroğlu Türk Dünyasının ortak değeridir" diye ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 10:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
timur eraslan
timur eraslan - 6 yıl Önce

vallahi bizim belediye başkanımızdan iyi şovmen olur işi gücü şovmenlik bu kareleri sanayi sitesi esnafı görüpte ne düşünüyor acaba merak ediyorum köroğlu mazlumlara yardım eden biriymiş ama bizim belediye başkanımız söz verip tutmayan çevresindeki insanları mağdur eden biri bu bahsettiğim 2 kişi de bolu lu siz hangisini seviyor ve güveniyorsunuz.

SIRADAKİ HABER

banner128