Türkiye, Avrupa Okul Müzik Eğitiminde Söz Sahibi Oldu

Avrupa Okul Müzik Eğitimi Birliği (EAS) Yönetim Kurulu'na seçilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nesrin Kalyoncu, Türkiye'yi...

Türkiye, Avrupa Okul Müzik Eğitiminde Söz Sahibi Oldu

Avrupa Okul Müzik Eğitimi Birliği (EAS) Yönetim Kurulu'na seçilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nesrin Kalyoncu, Türkiye'yi temsil edecek. 

Belçika'da düzenlenen 21. Uluslararası EAS Kongresi'nde 2013-2015 tarihleri arasında görev yapacak yönetim kurulunu belirlemek için yapılan seçimde, 35 ülkeden 300 delege oy kullandı.Oylama sonucunda, AİBÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nesrin Kalyoncu 8 aday arasında yer alarak yönetim kurulu üyesi oldu.2006'dan bu yana EAS Türkiye Ulusal Koordinatörü olarak görev yapan Kalyoncu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'yi müzik eğitimi alanında uluslararası alanda temsil etmesinin gurur verici olduğunu söyledi.Kalyoncu, ''2010 yılında da ülkemizde ilk kez düzenlenen Uluslararası Müzik Kongresi'ne üniversite olarak ev sahipliği yapmıştık. Müzik eğitimine öncülük eden çalışmalarımızı EAS Yönetim Kurulu üyeliği ile dünyaya daha sık duyurmuş olacağız.'' Diye konuştu.Avrupa ülkeleri çapında müzik eğitimi veren okulların eğitim standartlarının belirlenmesi ve güncellenmesi ile ilgili çalışmalar yapan EAS, aynı zamanda uluslararası konferanslarla müzikle ilgili çalışmalara öncülük ediyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128