Türkiye gençliğinin aydınlık yüzü TÜGVA

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bolu İl Temsilciliğine Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kamu yönetimi 3’üncü sınıf öğrencisi Sadık Kuru atandı. Teşkilatlanma çalışmalarına başlayan Kuru, “Bütün Bolu’yu kucaklayacağız. Çıktığımız bu yolda gençlerimizin derdiyle dertlenerek, onların her türlü gelişimine katkı sağlayarak, onları alanında uzman donanımlı kendini geliştiren kendi kültür ve medeniyetine sahip çıkan inançlı gençler olarak yetiştirmek en büyük arzumuzdur” dedi.

Türkiye gençliğinin aydınlık yüzü TÜGVA

Haber: Aysun BEYKOZ

 

Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bolu’da teşkilatlanma çalışmalarına başladı. Geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik için çalışan TÜGVA’nın Bolu temsilciliğine Sadık Kuru atandı.

 

Bolu İl Temsilciliğine getirilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kamu yönetimi 3’üncü sınıf öğrencisi Kuru, yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin geleceğini oluşturacak gençlerin gelişimi için ilçe ilçe, mahalle mahalle, okul okul bütün Bolu’yu kucaklayacağız. Çıktığımız bu yolda gençlerimizin derdiyle dertlenerek onların her türlü gelişimine katkı sağlayarak, onları alanında uzman donanımlı kendini geliştiren kendi kültür ve medeniyetine sahip çıkan inançlı gençler olarak yetiştirmek en büyük arzumuzdur. Gençlik için yapılan her türlü çalışmanın yalnızca yarınımızın değil, ayrıca bu günlerin inşası olduğunu unutmayalım” dedi.

 

“TÜGVA ADINDAN SIKÇA SÖZ ETTİRECEK”

 

“Gençlerle birlikte aydınlık bir gelecek ideali için çalışmalar yapan Türkiye Gençlik Vakfı, Bolu’da tüm halkın hizmetinde olacak ve Bolu’muza değer katacak çalışmalarıyla şehrimizin adından sıkça söz ettirecek”  diyen Kuru, TÜGVA’nın iyilik odaklı işler yapan, deneyimini paylaşan ve yaşatan bir anlayışa sahip olduğunu belirtti. Vakfın misyonu hakkında da bilgiler veren Kuru, son olarak, “Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerini önemseyen; bu yaklaşımlarla düşünen, tasarlayan ve hayatlarına temas eden bir misyon ile kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan oluşumuna katkı sağlamaktır” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128