Türkiye genelinde ilk mazbatayı Tanju Özcan aldı…

7 Haziran genel seçimlerinde Bolu’dan ikinci kez CHP Bolu milletvekili seçilen Tanju Özcan, Türkiye genelinde ilk mazbatayı alan milletvekili oldu. Özcan, mazbata alırken, “Milletvekili oldum ama muhalefet veya iktidar milletvekili olup olmadığımı henüz bilmiyorum” diye konuştu. Özcan, mazbatasını almak için kalabalık bir parti üyesiyle birlikte Parti binasından Adliye binasına kadar yürüdü. Özcan, vatandaşlarla da yol boyunca sohbet edip tebrikleri kabul etti. Tören sonrası vekil Özcan, mazbatanın birer örnek fotokopilerini partililere ve vatandaşlara dağıttı.

Türkiye genelinde ilk mazbatayı Tanju Özcan aldı…
Haber: Kasım ŞAHİN

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ikinci kez milletvekili seçilirken, adliyeye partililerle birlikte gelerek mazbatasını aldı. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ikinci kez milletvekili seçildi. Tanju Özcan mazbatasını almak için bugün partililerle birlikte Bolu Adliyesi'ne geldi. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda düzenlenen törene Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu ve çok sayıda partili katıldı.

Ağır Ceza Mahkemesi hakimlerinden Yusuf Zabun seçim sonucunun tahminlere uygun çıktığını belirterek, "Ben de öyle umuyordum. Tanju Özcan'ın meclise gideceğini düşünüyordum. Tanju bey meclise ne olarak gidecek? Geçen dönem muhalefet milletvekili olarak gidiyorum diyordu, bu sefer nasıl gidiyor bilmiyorum. İnşallah koalisyonda partisi görev alır da kendisine de etkin bir görev verilir" diyerek tebrik etti.

 CHP'li Özcan ise dün itibariyle Ankara'ya ne olarak gideceğini bilmediğini belirterek, "Bolu milletvekiliyim ama iktidar partisi milletvekili mi olacağım, yoksa muhalefet partisi milletvekili olarak mı yolumuza devam edeceğiz? Şu dakika itibariyle bilmiyorum. İnşallah iktidar partisi milletvekili olmak bize nasip olur. Bolu'da oylarımızı 5 puan artırarak parti açısından Ordu ile birlikte en başarılı iki ilden biri olduk. Bu bizim için son derece değerli" diye konuştu. Mazbata töreni sonrası hatıra fotoğrafı çektirildi. Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’nün il seçim kurulana müracaat ederek mazbatalarını Pazartesi günü alacaklarını bildikleri öğrenildi. Diğer taraftan Özcan, yeni vekiller arasında Türkiye’de ilk mazbatasını alan milletvekili unvanına da sahip oldu.


Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124