“TÜRKİYE'DE BÜYÜK OYUNLAR DÖNÜYOR“

Partisinin seçim çalışmalarını değerlendirmek üzere Bolu'ya gelen AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Hilmi Bilgin, "Türkiye'de büyük oyunlar dönüyor. HDP, bu oyunların en büyük halkası. Uluslararası ve ulusal bir proje. Bu projede tek bir amaç var; AK Parti'nin, dolayısıyla Türkiye'nin önünü kesmek. Şuanda paralel yapı, CHP, MHP ve HDP hep birlikte hareket ediyor, HDP'nin barajı aşması için oy istiyor" dedi.

“TÜRKİYE'DE BÜYÜK OYUNLAR DÖNÜYOR“

AK Parti Bolu İl Başkanlığı, Pazartesi günü önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, seçim çalışmalarını değerlendirmek ve teşkilatlara bir takım tavsiyelerde bulunmak üzere sabah saatlerinde Bolu'ya geldi. Parti binasında gerçekleşen toplantıda il ve ilçe teşkilatı ile bir araya gelen Bilgin, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek'ten sahada yürütülen seçim çalışmaları hakkında bilgiler alarak, katılımcılarla bir dizi önemli uyarılarda buldu.

AKTİF ROL ÜSTLENEN İSİMLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bilgin'in başkanlığında saat 11.00'de başlayan kritik toplantıda, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, İl SKM Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, İl Seçim İşleri Başkanı Hulusi Apaydın, İl Hukukçuları Av. Hatice Dinç ile Av. Vildan Beyarslan, İl Eğitimcisi Zekai Öztürk, Bilgi İşlem Sorumlusu Mazhar Bozoğlu, ilçe başkanları, ilçe seçim işleri başkanları ve ilçelerde görevli seçim kurulu temsilcileri yer aldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 19 Mayıs'ta yaklaşık 30 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen mitingden dolayı teşkilatlara teşekkür ederek başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mitingden çok etkilendiğini ve bunu Ankara'da üç farklı yerde tüm Türkiye'ye ilan ettiğini belirten Coşkunyürek, "Ben Bolu siyaset tarihinde benzeri görülmemiş bir kalabalıkla yaptığımız mitinge katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu. Ayrıca, Başbakan Davutoğlu'nun geçtiğimiz hafta Ak Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda teşkilatlara bir dizi uyarılarda bulunduğunu belirten İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, kapalı oturumda kendilerine iletilen konuları katılımcılarla paylaştı.

"GÜN, YENİDEN YOLLARA DÜŞME GÜNÜ"

teşkilatlardan kalan süreyi iyi değerlendirmeyi isteyen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek,  konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bu seçimler ülkemiz ve milletimiz için dönüm noktası. O nedenle 13 günlük süreyi iyi değerlendirmeli ve sürdürdüğümüz çalışmaları artırarak devam ettirmeliyiz. Gün, teferruatlarla uğraşma, kişisel kırgınlıklara, küskünlüklere takılma günü değil. Gün, millet için, ümmet için yeniden yollara düşme günü. İnanıyoruz ki 7 Haziran'da bu aziz millet Bolu'da 3-0, Türkiye'de ise Anayasayı değiştirecek çoğunluğu AK Parti'mize emanet edecek.  Partimizin bayrağı tüm Türkiye'de bir kez daha gururla ve coşkuyla dalgalanacak. Allah hepimizin yar ve yardımcımız olsun."

"BOLU'NUN O AKŞAMKİ ENERJİSİ HEPİMİZİ HEYECANLANDIRDI"

AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin'de, konuşmasına, 19 Mayıs'ta Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla ilimizde gerçekleşen mitingden dolayı İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ve teşkilatlara teşekkür ederek başladı. Mitingi televizyondan takip ettiğini belirten Bilgin, "Bolu'nun o akşamki enerjisi Sayın Başbakanımız olmak üzere hepimizi heyecanlandırdı. Emeği geçen  tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmasın devamında 7 Haziran'da yapılacak seçimlerin 1950 seçimleri ile eş değer olduğunu, millet ve memleket için büyük önem taşıdığını söyleyen Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, "7 Haziran'da Türkiye eski Türkiye'ye dönecek, ya da emin adımlarla yoluna devam edecek. işimizi sıkı tutmamız gerekiyor. Teşkilatlar olarak bizler elimizden gelen bütün gayreti gösterirsek, sandıktan çıkacak her sonuç bizim kabulümüz olacaktır. Eğer, gayret göstermez isek, üç milletvekilini almamıza rağmen kaybedeceğimiz bir oy bizi vicdanen ve manen sorumluluğumuzu ortaya koyup rahatsız edecektir" dedi.

"BİRLİKTE HAREKET EDİYORLAR"

Bilgin, Türkiye ve AK Parti üzerine büyük oyunlar oynandığını belirterek, AK Parti'nin oy oranını aşağı çekmek için Paralel yapı, CHP, MHP ve HDP'nin birlikte hareket ettiğini söyledi. Teşkilatlardan kalan 13 günlük süreyi çok iyi değerlendirmelerini isteyerek, asla disiplinden taviz vermemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Seçimlerin Ak Parti ve HDP arasında geçtiğini; CHP, MHP ve diğer partilerin oy oyanlarındaki birkaç puan artışın çok önem taşımadığını söyleyen Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, konuşmasının devamında, " Ülkemiz ve milletimiz için son 13 günde teşkilatlar olarak işi sıkı tutmamız gerek. Şuan Türkiye'de büyük oyunlar dönüyor. HDP, bu oyunların en büyük halkası. Uluslararası ve ulusal bir proje. Bu projede tek bir amaç var; AK Parti'nin, dolayısıyla Türkiye'nin önünü kesmek. Şuanda paralel yapı, CHP, MHP ve HDP hep birlikte hareket ediyor, HDP'nin barajı aşması için oy istiyor. O nedenle hepimiz uykumuzdan, özel hayat feragat edeceğiz. Seçim günü sandıklar açılana kadar çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Bilgin ayrıca, alan hakimiyetinin sağlanması, teşkilatların dinamikliği ve üyelerin ziyaret edilmesi gibi birçok hususta yapılması gerekenleri paylaştı. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından Bilgin, öğle saatlerinde Bolu'dan ayrıldı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128