TÜRKİYE’NİN GÖZÜYLE BOLU MARKASI VE ŞEHİTLERİMİZ

Bolu Türkiye’nin en güzel markalarından biri olma unvanını yıllardır hep korudu. Ne var ki son bir iki yıldır, özellikle Abant, Yedigöller, Gölcük, Kartalkaya gibi daha sayamadığım bir çok tabiat güzellikleriyle anılan marka Bolu, cinayetlerle, cinsel tacizlerle, eylemlerle, 10’uncu yıl marşıyla, polisin gazlı müdahalesiyle ve şehitlerimizle anılır olmaya başladı. Ne diyeyim bilmiyorum ama gerçekten çok rahatsız olmaya başladım.

TÜRKİYE’NİN GÖZÜYLE BOLU MARKASI VE ŞEHİTLERİMİZ
Ünü sadece Türkiye’de değil dünya çapında güzel şeyleriyle anılan güzel şehrimiz Bolu son yıllarda güzellikleriyle değil, yaşanan ve yaşanması istenmeyen olaylarla anılıyor. Bolu yerel medyanın yanı sıra ulusal basında da kötü gidişatını sürdürüyor. Hep isterim ki Abantımızla, Yedigöllerimizle, Gölcükümüzle, patatesimizle, kanlıca mantarımızla anılalım ama olmuyor. Şehrin nüfusu arttıkça, sosyal ve politik değişikliklerde şehrimizi değiştirmeye devam ediyor.

Mübarek Ramazan Bayramı öncesi oturdum ve başladım Bolu hakkında çıkan şok haberleri derleme başladım. Bir kısmını çıkartamadım daha doğrusu yazı uzun olmasın diye sadece çok dikkat çekici olanları değerlendirdim. Başta iki yıl önce üniversite öğrencimiz Bolumuzun kızı Bigem Çubukçuoğlu’nun hunharca bir kadın tarafından bıçaklanarak hayatının baharında yaşamını yitirmesi ardından yine Gerede ilçemizde öğrenim gören genç bir kız öğrencimiz olan Dilay Gül, platonik aşkı olan cani katil tarafından vahşice öldürülmesi, cinayetler bununla da bitmedi engelli bir gencimiz olan Erhan Gümüş’ün, ormanlık bir alanda çırılçıplak soyulduktan sonra boğazı kesilerek 3 kişi tarafından yine hunharca öldürülüp, ormana gömülmesi olayı. Bu olaylar gerçekten Bolu’nun marka değeri değiştirdi. Abant, Yedigöller, Gölcük, Kartalkaya bir kenarda kaldı.

Bu çirkin olaylar yetmiyormuş gibi birde Balıkesir’den Bolu’ya Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yusuf Cengiz, Bolumuzun marka değerini gerçekten alt üstü etti. Cengiz, okulların kapandığı gün, etkinliklerde 10’uncu yıl marşını yasakladı. Haber hem yerelde hem de ulusal basında bomba etsi yarattı. Günlerce manşetlerden aşağıya inmedi. Yine bu Milli Eğitim Müdürü yüzünden, kendisini protesto etmek isteyen onlarca CHP’linin Milli Eğitim müdürlüğü önüne toplanmasına neden oldu. Polis barikatları aşan CHP’liler ile basın mensuplarına gaz sıktı ve bir çok partili ile basın mensubu gazdan etkilenerek hastanelik oldu. CHP Bolu İl Teşkilatı CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın önderliğinde ilimize 30 milletvekiliyle çıkartma yaptı ve bu olaylar yine Bolu’nun marka değerini birkaç puan daha düşürdü. Şu çirkinliği de yazmadan geçmeyeceğim. Aliçören köyü Ortaokulu’nda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Hakan T.’nin öğrencilere yaptığı şiddet, hakaret ve tehdit olayları ve ardından görevden alınması. Bunları Bolu halkı unutmayacak. Daha yazacak çok şey var fakat fazla ileriye gitmek istemiyorum. Bolu’nun artık gerçek marka değerini bulmasını ve Abant, Yedigöller, Gölcük ve Kartalkaya ile anılmasını gönülden istiyorum. Tabi ki bu değerlerin içersine birde Bolusporumuzun eklenmesini de yürekten bekliyorum.

ŞEHİTLERİMİZ

Bolu son iki yılda yaşanan ve istenmeyen olaylar nedeniyle Türkiye gündemine damgasını vururken, terör örgütü PKK ile mücadele eden ve vatan, bayrak uğruna Bolulu polis ve Mehmetçiklerimizde şehit düştü. Ocaklarıma ateşler düştü, bağrımız yandı, feryatlarımız gökyüzünde çalkalandı. Bu Mübarek Ramazan Bayramında onları anmak ve onlar için dua etmek, onları unutmamak adına satırlarıma onların isimlerini da yazmak istedim. Polis memuru Sabri Altınbaş, Uzman Onbaşı Ziya Sarpkaya, Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz ve ailesi Bolu’da yaşayan kadın polisimiz Şerife Özden Kalmış. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları Şad, mekanları cennet olsun. Bolu halkının mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Kurban Bayramında görüşmek dileğiyle.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER