“Türkiye’nin inanan gençliğe ihtiyacı var”

Bolu İlim ve Kültür Hizmetleri Derneğinin düzenlediği kermeste konuşan başkan Yılmaz; “Türkiye’nin inanan gençliğe ihtiyacı var. Bu gençleri desteklemek içinde maddi ve manevi olarak elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.” Dedi.

“Türkiye’nin inanan gençliğe ihtiyacı var”
 Bolu İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği, Karaçayır Mahallesi’nde kermes düzenledi. Bolu'da ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına düzenlenen kermese Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydilli, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık, İl Müftüsü Mehmet Şahin, dernek yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı. Programda ilk olarak Düzce Mehter Takımı sahne alarak katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Ardından, Bolu İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği Başkanı ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından açılış konuşmaları yapıldı.

“En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır”

 

    Başkan Yılmaz, kermes açılışı öncesinde yaptığı konuşmada geleceğin teminatı olan gençlerin iyi yetiştirilmesinin çok önemli olduğunun altını çizerek; “Türkiye’nin inanan gençliğe ihtiyacı var. Bu gençleri desteklemek içinde maddi ve manevi olarak elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Bizde bu kapsamda Bolu Belediyesi olarak öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen kermes için yer tahsis ederek katkıda bulunmaya çalıştık. Hayır işleri, önceden gizli kapaklı yapılırken artık aleni olarak yapılabiliyor ve bizde bunun mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından ise İl Müftüsü Mehmet Şahin tarafından okunan dua ile birlikte kermesin açılış kurdelesi kesildi ve ardından kermes alanına kurulan stantlar gezildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2013, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER