TÜRKİYE’NİN TEPKİ GÖSTERDİĞİ MÜDÜRE BOLU’DAN DESTEK VERENLER VAR…

Geçtiğimiz Cuma günü okulların yılsonu etkinliklerinde 10.yıl marşı okunmasını yasaklamasıyla Türkiye gündemine oturan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e ülkenin her yerinden tepkiler çığ gibi yağarken Bolu’dan bazı önemli isimler destek açıklamaları yaptılar.

TÜRKİYE’NİN TEPKİ GÖSTERDİĞİ MÜDÜRE BOLU’DAN DESTEK VERENLER VAR…
HABER: FARUK ÇİDEM

10. Yıl marşının okutulmasına karşı Yusuf Cengiz’e ilk destek AKP Bolu Eski milletvekili adayı Avukat Mehmet Emin Güz’den geldi. Güz, sosyal medya hesabından yaptığı destek açıklamasında; “10.yıl marşı kötü bir geçmişi hatırlattığı için rahatsız oluyorum” dedi.

 Güz destek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

10.Yıl Marşını 28 Şubat Postmodern Darbesi'nde faşizmin, militarizmin, zulmün sembolü haline getirdiniz. Nereden geldiniz, kimdiniz, bu milletin değerlerine nasıl bu kadar yabancılaştınız bilmiyorum ama sizin zulmünüzü Yunan işgali sırasında dahi görmedik. Çocuklarımıza 12 yaşına kadar Kur'an eğitimini yasakladınız. Başörtülü şehit annelerini törenlere almadınız. Başörtüsüz nüfus cüzdanlarını geçersiz sayıp zulmünüzü evlere kadar soktunuz. İnsanları inançlarından dolayı mesleklerinden attınız, aşağıladınız, dindarları bölücü örgütten daha tehlikeli ilan ettiniz. Bütün bu zulümleri 10.Yıl Marşı eşliğinde yaptınız. 10. Yıl Marşı'nı tıpkı İstiklal Marşı gibi ayakta dinlediniz. İstiklâl Marşı'nda geçen İslami vurgulardan rahatsız oldunuz, yerine 10.Yıl Marşı'nı ikame etmek istediniz. Evet, ben de Bolu Milli Eğitim Müdürü gibi bu kötü geçmişi hatırlattığı için 10. Yıl Marşı'ndan rahatsız oluyorum. Hiçbir genelge yayınlamadan, şahsi düşüncesini bir sohbet esnasında beyan ettiği için yasaklama getirdiğine dair yalanlara dayalı bir dizi provakasyon ile başlattığınız linç kampanyasının size nefretten başka getireceği hiçbir kârı olmayacaktır. Zira 28 Şubat'tan bu yana köprülerin altından çok sular aktı...

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 19:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali al
Ali al - 4 yıl Önce

geç kaldın sayın güz. müdür senden önce sövdü. ha gayret kim daha iyi hakaret ediyor atasına ecdadına.

Kültür
Kültür - 4 yıl Önce

hersecimde konu mankeni olarak disarida kalan bir ak partilinin birdahaki secimde yerini garantiye alma telaşı

Yorumcu
Yorumcu - 4 yıl Önce

Sizler cumhuriyetin kendisinden rahatsiz olan bir zihniyetsiniz

davud doğru
davud doğru - 4 yıl Önce

sanki birkaç kişi destek veriyormuş gibi az gösteriyorsun ey gazeteci.sadece birkaç çatlak ses tepki gösteriyo. çok destek var.

akademist
akademist - 4 yıl Önce

ağzına sağlık m.emin güz.tam bana tercüman oldunuz.tam destek.müdür bizimdir.halkımızındır.milli eğitimindir.devam.bunlar bu ülkenin müslüman halkına yaptıklarını 10.yıl marşı eşliğinde yaptılar.ve bu zulümleri bu marşla sembolleştirdiler.

Sümerli Zeki
Sümerli Zeki - 4 yıl Önce

helal olsun size m.emin güz doğruları söylüyorsunuz daha geçmişinizi bilmiyorsunuz şanlı osmanlı torunu olan bu vatanın evlatlarını baş örtülü diye almadılar kendi ülkemizde sesimize önem verilmedi örümcek kafalı olan doğru tespit etmeyip de işineze gelmediği şekilde hareket etmeniz olacak kız kardeşlerimiz diploömalarını alamadı bu zihniyet yüzünden arkadaş kendi ülkemizde üvey evlat muamelesi gördük sizin zihniyetinizde ezanlar türkçe okutuldu sizlerin dini nedir acaba islamda ezan ne zaman hangi tarihlerde türkçe okutuldu alayınıza yazıklar olsun önce geçmişinizi iyi öğrenin sonra yorum yapın ben müslümanım ve dinim ile ne gerekiyor ise o şekilde yaşamak istiyorum kendi ülkemde ikinci sınıf ülke vatandaşı muamelesi görmek istemiyorum. terörist cenazesine giden zihniyet hangi zihniyettir önce onu açıklayın ...

Doktor
Doktor - 4 yıl Önce

seviyeden yoksun insanlar.

fatih
fatih - 4 yıl Önce

sayım m.emin güz beyefendiyi destekliyorum.çok doğru söylemiş.


SIRADAKİ HABER

banner128