“Türkmen kardeşlerimiz yardım bekliyor“

Büyük Birlik Partisi eski Bolu il Başkanı Mahmut Alan, Hatay'dan yaralı olarak Bolu'ya getirdiği 4 Türkmen ile birlikte dün bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Türkmenler'in gıda maddesine değil para ve araçlara ihtiyaçları olduğunu belirten Alan; "Tüm Bolu vebal altındadır. Bu kardeşlerimiz Hatay'a eli boş göndermeyelim" dedi.

“Türkmen kardeşlerimiz yardım bekliyor“

HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz hafta Hatay'a giderek yaralı 4 Türkmen'i Bolu'ya getiren BBP eski Bolu il başkanı Mahmut Alan dün ilk defa tedavi olan Türkmenlerle birlikte basın açıklaması yaptı. Savaşan Türkmen kardeşlerimize yardım edilmesi gerektiğini söyleyen Alan; "Buraya Türkmen kardeşlerimizin neler yaşadıklarını ve nelere ihtiyaçları olduğunu duyurmak için geldik. Suriye'de bir IŞID belasını çıkardılar ve onları vuruyoruz bahanesiyle bizim Türkmen kardeşlerimizi bombalıyorlar. Burada bulunan 4 kardeşimiz de orada savaşan ve yaralanan arkadaşlarımız. Bolu'da binlerce Suriye'li mülteci var. Onlar kendi vatanlarını terk ederek bizim caddelerimizde saçlarında bir kilo jöle ile komando edasıyla dolaşıyorlar. Onlar korkaklar ve vatanlarını bıraktılar. Ama bu kardeşlerimiz tedavilerinin ardından tekrar cepheye dönecekler ve savaşacaklar" şeklinde konuştu.

TEK FARK TOK ÖLÜYORUZ

Türkiye'nin her yerinden Türkmenlerin savaştığı bölgeye gıda maddelerinin gönderildiğini ama Türkmenlerin gıda maddesi istemediklerini belirten Alan; " Kardeşlerimiz bizlerden pirinç, bulgur, nohut gibi gıda maddeleri istemiyorlar. Bunlar da tabi ki gerekli ama bizlere diyorlar ki; 'gıda maddelerinin bizlere gönderilmesinde ki tek fark tok ölmemiz." Kardeşlerimizin ihtiyacı para, çocuk bezi ve gıdası, araç. Sakarya savaşan kardeşlerimiz için 4 tane araç aldılar ve gönderdiler. Buradan tüm Bolulu siyasetçilere ve iş adamlarına sesleniyorum, bu vebal hepimizindir. Bolu'ya gelen kardeşlerimizi tekrar elleri boş göndermeyelim. Bolulu vatandaşlarımız da her biri 10'ar lira verseler, savaşan kardeşlerimiz ufak tefek ihtiyaçlarını görmüş olurlar. Türkmenler tarihte bize hep yardım etmişlerdir, şimdi sıra bizlerde..." dedi.

BOLU'DAN DA KATILIM OLACAK

Basın toplantısına katılan Akif Arslan'da Hatay'a giderek Türkmen kardeşlerine destek olacağını belirtti. Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı olan ve Bolu'da yaşayan Arslan; "Bolu'da asgari ücretle çalışan birisiyim. Maddi olarak yardım edemediğim Türkmen kardeşlerimin yanlarına giderek, orada hizmette bulunacağım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124