TÜSPAF Başkanı; “Ahi babası gibi desteklesin”

Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca Bolu Manavlar Esnaf Odasını ziyaret etti. Ziyaret amacını açıklayan Karaca; " Burayı hem görmek istedim hem de arkadaşlarımızın sıkıntılarını dinlemek, onlara çözüm önerileri vermek ve burada her zaman onların yanında olduğumuzu bilmeleri için ziyaret ettik" dedi.

 TÜSPAF Başkanı; “Ahi babası gibi desteklesin”

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Manavlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal ve oda üyelerinden övgüyle bahseden Karaca, Mustafa Başkan ve ekibinin gerçekten büyük bir özveriyle çalıştığını ve Bolu manavlar odasının kaybolmuş kimliğini yeniden kazandırdıklarını söyledi. Ayrıca Bolu'daki  Pazar esnafının sorunlarını çözmek sadece Federasyon'un görevi olmadığını söyleyen Karaca, özellikle Belediye Başkanı'nın bizzat esnafın yanında olması ve bir ahi babası olarak onlara destek vermesini beklediklerini söyledi.

 

"PAZARCI ESNAFIMIZI DAHA RAHATA ERDİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELİNİ YAPIYORUZ"

 

Federasyon olarak pazarcı esnafın daha rahata ermesi için yaptıkları çalışmalardan bahseden Karaca; " Çıkan yasalarla ilgili çok büyük değişiklik olacak. Özellikle pazarcı esnafının beklediği haller yasası vardı. onun ilgili şu an bir çalışmamız var. AVM'lerin pazar günleri kapatılması için. Biz bu kanunu meclisten geçirdik ama sonra bir geri adım atıldı. Bu yasanın yürürlüğü girmesi için şu anda çalışmalara devam ediliyor. Pazar yönetmeliğiyle ilgili bir takım sıkıntılar var onları çözüyoruz. 2015 yılı şubat ya da mart ayında çıkartılacak yeni bir pazar yönetmeliği hazırlıyoruz. Özellikle burada pazarcı esnafımız gerçekten zor şartlarda faaliyet göstererek halkın daha ucuz ve daha kaliteli sebze ve meyve yiyebilmesi için uğraşan arkadaşlarımızdır. Burada esnafımız AVM ve market zincirleriyle rekabet ederek tüketicinin haklarını koruyan, tüketicinin daha ucuz daha sağlıklı daha taze sebze ve meyve yiyebilmeleri için büyük özveriyle çalışan arkadaşlarımızdır. Bu konuda da Belediye olsun, zabıta müdürü olsun Bolu manavlar odamızla birlikte hareket ederek esnafın en rahat bir şekilde çalışması için gerekli imkanların sağlanmasını istiyoruz. Bizde federasyon olarak hem mevzuatta hem de kanun değişikliklerinde esnafımıza sıkıntı olan yönetmelikleri değiştirerek bu sıkıntıları çözmek ve onların daha rahata erdirmek için elimizden gelini yapıyoruz" dedi.

 

Son olarak manavlar odasının isminin değiştirilip Manavlar ve Pazarcılar Odası olarak değişeceğini ifade eden Karaca;"Buradaki gereken hizmeti Bolu'daki pazarcı esnafımıza, manavcı esnafımıza vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Mükemmel bir ekip seçmişler bizlerde her zaman yanındayız ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 19:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Albay tatü
Albay tatü - 6 yıl Önce

aaa. şu sağdan ikinci bizim tatü değil mi ya?

SIRADAKİ HABER

banner128