Tutuklandılar

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün deneyimli ve başarılı ekipleri Sümer Mahallesinden çaldıkları otomobille kaçan iki şahsı suçüstü yakalamasının ardından Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Bürosu tarafından sorgulandıktan sonra adliye ye sevk edilen iki uyanık oto hırsızı Y.A. ile E.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

 Tutuklandılar

Haber: Kasım ŞAHİN

Geçtiğimiz gün 155 Haber merkezini anonsu üzerine Cumhuriyet Caddesi üzerinde pusuyu yatan trafik polisleri çalınan aracı park halinde çalışır vaziyette bulmuşlar ve araç plakası üzerinde sorgulama yapan trafikçilerin yanına gelen iki oto hırsızı trafik polislerinden kaçmak isterken yakalanmışlardı

Bolu’da yaşanan otomobil hırsızlığı ve gelişmeleri şöyle olmuştu. Sümer Mahallesinden çaldıkları 14 BC 916 plakalı beyaz şahin marka araçla kaçmaya çalışan Y.A. ve E.Y. isimli iki oto hırsızı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görev yapan trafikçilerin titiz çalışması sonrası önceki gün Cumhuriyet Caddesi’nde saat 15.17 sıralarında suçüstü yakalandılar. Kendilerini uyanık sanan iki oto hırsızı Cumhuriyet Caddesi üzerinde çaldıkları aracı çalışır vaziyette bırakarak alışveriş yapmaya gittiler. Bu sırada çalıntı araç anonsunu duyan deneyimli trafik polisleri yol üstüde duran aracı bulup hemen plaka sorgulaması yapmaya başladılar.

Bu sırada hala olayın farkına varamayan Y.A. ile E.Y. isimli oto hırsızı polislerin yanına giderek, ne olduğunu öğrenmeye çalıştılar. Trafik polisleri, “Önemli bir şey yok sadece yol üstüne açlarını çekenleri tespit ediyoruz. Araba sizin mi?” sorusu üzerine iki kafadar, “Evet abi bizim araç alışveriş yapıyorduk. Onun için arabamızı çalışır halde bıraktık” demeleri üzerine Trafik Tescil ev Denetleme Şubesinin deneyimli ekipleri tarafından gözaltına alındılar. Kendilerini uyanık sanan iki kafadar bu olay üzerine aracın kendilerine ait olmadığını sadece meraktan soru sorduklarını söyleseler de yakalanmaktan kurtulamadılar.

Trafik ekiplerinin büyük başarısının ardından olay yerine Asayiş Şubesi Oto Hırsızlığı Bürosu ekipleri çağrılarak iki zanlı kendilerine teslim edildi. Yapılan sorgulamada zanlıların oto hırsızlığı ve çok sayıda uyuşturucu madde satmak ve kullanmak suçundan sabıkalı oldukları belirlendi. Suçlarını itiraf eden iki zanlı dün adliliye sevk edildiler. Önce savcılığa çıkartılan ve burada ifadeleri alınan iki zanlı tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişlerdi. Mahkeme tarafından çulu bulunan iki zanlı akşam saatlerinde tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER