Tutuklu sayısı 12'e çıktı

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün Panterleri tarafından yakalanan 20 torbacı - sokak satıcıları tabir edilen zehir tacirlerine büyük darbe vuruldu. Savcılığa sevk edilen zehir tacirlerinden 12'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklu sayısı 12'e çıktı
HABER:Okay ÖZCAN

KOM Şubesinin Panterleri tarafından 23.10.2014 günü başlatılan, 03.02.2015 günü eş zamanlı operasyona dönüştürülen, 06.02.2015 günü sonlandırılan PLANLI-PROJELİ çalışmalarda: H. Ç - E.B - T.A - A.A - T.K - Ü.K - Ü.D - Ü.A – G.Ö- A.Z - Y.K- D.K - Ş.A – K.K- L.D- A.Ü- A.K- K.Ç- H.Y. E. U. isimli şahıslardan muhtelif miktarlarda, Kubar Esrar Maddesi- Uyuşturucu Hap Ve Kenevir Tohumları ele geçirilmiştir. Sakarya ilinde 1, ilimizde 19 olmak üzere toplamda 20 şüpheli yakalanarak soruşturmaya başlanılmış, soruşturma kapsamında 2 şüphelinin işlemiş oldukları başka suçlardan dolayı ilimiz Cezaevinde tutuklu oldukları, 1 şüphelinin askerlik görevini ifa etmekte olduğu belirlenmiş, 1 şüpheli şahsın temin edilmesi çalışmalarına devam edilmektedir.

 Soruşturma kapsamında yakalanan şüphelilerden 5’i haklarında tanzim edilen tahkikat evrakıyla 04.02.2015 günü sevk edildikleri Mahkemece TUTUKLANARAK ilimiz T Tipi Cezaevine teslim edilmişlerdir. Konu ile ilgili olarak 15 şüpheli haklarında düzenlenen tahkikat evrakıyla 06.02.2015 günü Adli mercilere sevk edilmişler, 8 Şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığınca TUTUKSUZ yargılanmak üzere serbest bırakılmış, 7 şüpheli ise TUTUKLANARAK ilimiz T Tipi Cezaevine teslim edilmiştir. Soruşturma kapsamında TOPLAMDA 12 şüpheli şahıs TUTUKLANMIŞTIR.

 Bu güne kadar büyük başarılara imza atan, uyuşturucu ve kaçak sigaraya geçit vermeyen KOM Şubesinin yetkilileri; "İlimizin huzur ve güvenliği, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliği kapsamında, uyuşturucu madde kullanımı ve uyuşturucu madde ticareti ile mücadelede önleme ve yakalama çalışmaları aralıksız olarak devam edecektir" dediler.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128