Uç, Ak Parti teşkilatını şovmenlik yapmakla suçladı

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç’tan, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan AK Parti Bolu İl Teşkilatına sert tepki geldi. Uç; “Şovmenlik yapmasınlar halk için mücadele etsinler” diye tepki gösterdi.

Uç, Ak Parti teşkilatını şovmenlik yapmakla suçladı

Haber: Semih BAYKAL

CHP Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç, Cumhurbaşkanı’na Diktatör dediği için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Ak Parti Bolu İl Teşkilatı hakkında yazılı açıklama yaptı. Uç yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “ Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan için bir benzetme yapmıştır. Cumhurbaşkanı bundan daha ağır ifadeleri bir çok kez Genel Başkanımıza karşı kullanmıştır. Bu onların arasında ki bir meseledir. Burada bir suç varsa Cumhurbaşkanlığı avukatları zaten bu suç duyurusunda bulunurlar. Fakat durumdan kendilerine vazife çıkartan ve siyaseti şov yapmak olarak algılayan ilimizdeki Akp’li siyasiler birbir peşinden Adliyenin yolunu tuttular. Ben isterdim ki, Bolu’nun hakkı yenilirken, yolsuzluklar, usulsüzlükler yapılırken Adliyeye koşsunlar.  Ama birbirleri mi şikayet edecekler? Onlar da haklı. Suç duyurusunda mı bulunacaklar, gitsinler pkk ile müzakere yapanlar için bulunsunlar. Suç duyurusunda mı bulunacaklar; gitsinler paralel yapı ile kardeşlik yapan ve devleti bu hale düşürenler için bulunsunlar. Suç duyurusunda mı bulunacaklar; gitsinler ayakkabı kutularından çıkan paralar için suç duyurusunda bulunsunlar” diye ifade etti.

“BOLU’YU BU HALE SOKANLAR İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSUNLAR”

 Son olarak açıklamasının devamında Uç; “ Hepsini geçtim suç duyurusunda mı bulunacaklar, gitsinler 18 inci madde uygulaması bahanesiyle milleti zarara uğratanlar için, sanayi esnafının parasını çalanlar için, suya ve elektrik faturalarına gelen haksız zam için Bolu’yu bu hale sokanlar için suç duyurusunda bulunsunlar. Uzun zamandır sonuçlanmayan sanayi esnafının hakkını savunsunlar. Şovmenlik yapmasınlar halk için ama gerçekten hak için mücadele etsinler. Pkk ile müzakere yapanlardan davul zurna ile karşılayanlardan el ele partiler verenlerden sözde kurt lideri ile türküler söyleyenlerden suç duyurusunda bulunsunlar. Bizim ciğerimiz yüreğimiz yanarken reklam yapmasınlar” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER