Üç madde karara bağlandı

Kasım ayı boyunca kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe görüşmelerinin yapıldığı ve 2015 yılı bütçesinin belirlendiği İl Genel Meclisi’nde Aralık ayı toplantıları Pazartesi günü başladı. İlk toplantıda 3 madde görüşülüp karara bağlandı.

Üç madde karara bağlandı
Haber Merkezi

İl Genel Meclisinde bir haftalık aranın ardından mesai tekrar başladı. Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen Aralık Ayı ilk toplantısında üç madde görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda ilk olarak İlimiz Merkez İlçe ve diğer İlçelerin Belediye Mücavir alan dışında kalan alanlardaki taşınmazların 2015 yılı için yeni imar tarifelerinin belirlenmesi talebi ile İlimiz Merkez İlçe ve diğer İlçelerin Belediye imar planları ile Mücavir alan dışında kalan alanlardaki kaçak yapılaşmalarda uygulanacak olan 2015 yılı para cezalarının belirlenmesi talepleri oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Meclis üyeleri ayrıca İl Özel İdaresi tarafından yapılan maden sevki denetimlerinde kaçak olarak yakalanan malzemeye kesilecek cezaya esas olmak üzere ve İl Özel İdaresine ait ruhsatlı ariyet ve Kalker ocaklarından satılacak olan malzemelerin 2015 yılında uygulanacak m3 fiyatlarının belirlenmesi konusunu da incelenmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesini kararlaştırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128