ÜLKE GENELİNDE DUYURULMASI GEREKEN BİR PROJE

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilimizde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. BOBES Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi kafeteryasında sohbet havasında geçen toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, Bolu Belediyesi’nin ‘Eğitime %100 Destek Projesi’ kapsamında bu yıl 7.’sini gerçekleştirilecek olan hediye laptop töreninin Türkiye’de sadece Bolu’da yapılan dev bir proje olduğunu ve bunun diğer illere örnek olması açısından ülke genelinde duyurulması gerektiğini söyleyerek bu konuda gazetecilerden de destek istedi.

ÜLKE GENELİNDE DUYURULMASI GEREKEN BİR PROJE

Sık sık Bolu’da görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek sohbet eden ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son olarak BOBES Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Sohbet havasında geçen toplantıya çok sayıda gazeteci katıldı.

Toplantıda ilk olarak geçtiğimiz haftalarda TÜİK tarafından yapılan araştırmalarda Bolu’nun Türkiye’de yaşanılabilir kentler arasında ilk 3’e girmesini değerlendiren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bolu’nun daha iyi ve daha yaşanabilir bir kent olması hepimiz için önemli. Son TÜİK araştırmalarına göre Bolu’nun Türkiye’de yaşanabilir kentler arasında çok önde olduğunu hep beraber gördük. Bunda hepimizin katkısı var. Güvenlik konusunda biraz geride olmamızın sebebi de emniyet ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, otobanın ve D-100’ün üzerinde gerçekleşen kazaların da güvenlik konusuna eklenmesinden dolayı güvenlikte gerilerdeyiz. Eğer güvenlik konusundaki değerlendirmelerde otoban ve D-100 kalkarsa ilimiz güvenlikli iller arasında da Türkiye’de en ön sıralarda yer alacaktır. İnşallah bu durumumuzu Allah bozmaz ve Bolumuzun en huzurlu ve en yaşanabilir kentler arasında ilk sıralarda olması da tescillenmiş olur” diye konuştu.

“Bu projeyi Türkiye’ye duyuralım ki diğer illere de örnek olsun”

Konuşmasının devamında Bolu Belediyesi’nin ‘Eğitime %100 Destek Projesi’ hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, bu yıl 7.’si gerçekleştirilecek olan projenin, tüm Türkiye’ye tanıtılması ve diğer belediyelere de örnek olması için gazetecilerin de tanıtım konusunda destek vermesi gerektiğini belirterek;  

“Bugün sizlerle paylaşmak istediğimiz bir başka konu ise; Bolu’da lise bitirip üniversiteyi kazanan bütün öğrencilere 7 yıldır bilgisayar hediye ediyoruz. Bu yıl bu projenin 7.’sini gerçekleştiriyoruz ve böyle bir projeyi Türkiye’de yapan başka bir il yok. Bu projenin çok önemli bir proje olmasına rağmen ulusal anlamda çok tanıtımı gerçekleştirilemedi. Belki bizler tanıtım anlamında bu konuda eksik kaldık ama sizlerin de bu konuda bize destek olamadığınız ifade edebilirim. Hatta bu projeyi bu yıl daha da geliştirdik ve açık öğretim lisesini bitirip 4 yıllık örgün öğretim bir üniversite kazanan gençlerimize de bu yıl bilgisayar hediye edeceğiz. Ayrıca yine aynı proje kapsamında son 2 yıldır, yine liseyi Bolu’da bitirip herhangi bir 4 yıllık üniversiteden mezun olduktan sonra devam ederek yüksek lisans ve doktora eğitimi yapanlara da bilgisayar hediye ediyoruz. Bolu Belediyesi olarak Türkiye’de hep ilklere imza attığımız projelerden bir tanesi de bu projedir. Biz istiyoruz ki bu çalışmalarımız örnek olsun ve diğer belediyeler sayesinde de Türkiye’de üniversiteyi kazanan bütün öğrencilerimiz için bu proje uygulansın. Çünkü neslimizin sağlıklı yetişmesi çok önemli ve bu neslimizin de belediyeler tarafından böyle bir destekle ödüllendirilmesi bana göre çok önemli. Tekrar tekrar ediyorum; böyle bir çalışmayı Bolu Belediyesi olarak bu yıl 7. Sefer yapacak olmamıza rağmen yeterli şekilde Türkiye’ye duyuramamanın eksikliğini yaşıyoruz. Bu konuda hepimize düşen görevler olduğunu ifade ediyor bize bu konuda vereceğiniz desteklerden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128