ÜLKEMİZİN GURURU OLDULAR

Bolu 112 EMS ekibi, Mayıs ayı içerisinde Çek Cumhuriyeti ve Danimarka’da iki ayrı uluslararası medikal müdahale yarışmasına katılarak aldıkları başarılarla ülkemizin gururu oldular. Ülkemizi Bolu’dan temsil eden 112 ekibi Çek Cumhuriyeti’nden 2.’lik kupasıyla döndü.

ÜLKEMİZİN GURURU OLDULAR

HABER: KASIM ŞAHİN  - FARUK ÇİDEM

Dünyaca ünlü medikal kurtarma ekiplerinin katıldığı ve 20 yıldır geleneksel olarak yapılan “medikal müdahale yarışması” 25-29 Mayıs tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi. Dünyaca ünlü yarışmaya ülkemizi temsilen Bolu 112 EMS ekibi olarak hekim Uğur Yasin Akgün, hekim Olgu Küçan, toplum sağlığı teknisyeni Alpakurt Zafer Pala, acil tıp teknisyeni İzzet Özcan katıldılar.

Rally Rejviz uluslar arası medikal müdahale yarışmasında; uluslar arası doktorlu ekip kategorisinde 2. sırayı alan ekibimiz, yarışmadaki kürsü başarısı ile 112 adına bir ilki gerçekleştirmiştir. Macaristan hava ambulans ekibinin 1. olduğu ve doktorlu ekip kategorisinde; Yunan ekibi ise 3. sırayı aldı.         Toplam 10 adet medikal müdahale etabı bulunan ve 24 saat boyunca devam eden yarışmada  afet senaryoları, triaj senaryoları, çoklu yaralanmalar ve trafik kazası gibi travma senaryoları, medikal müdahale senaryoları, temel ve ileri yaşam desteği uygulama senaryoları başta olmak üzere; hastane öncesinde karşılaşabilecek her türlü vaka senaryosu yer aldı.

Ekip olarak 3 yıldır bu yarışmaya katıldıklarını belirten 112 EMS ekibi; “yarışmadan başarılı bir şekilde ilimize dönmüş olmaktan hem ülkemiz hem de Bolu için büyük gurur yaşıyoruz. Yarışmada başta Amerika olmak üzere dünyanın en iyi medikal kurtarma ekiplerini geride bıraktık. Yeni bir ekip olmamıza ve normal mesailerimizde birlikte çalışmıyor olmamıza rağmen kıl payı dünya birinciliğini kaçırdık. Edindiğimiz tecrübeler sayesinde önümüzdeki yıl dünya birinciliğini ülkemize ve Bolu’muza getirmek için tüm çalışmalarımızı yapacağız” dediler.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık da dünya ikincisi olan 112 EMS ekibini kutlayarak; “ülkemiz sıcak günlerden geçerken ve her gün kötü haberlerle karşılaşırken ekibimizin böylesine önemli bir başarı ile Türkiye’nin adını duyurmasından büyük gurur yaşadık. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 19:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr. Şerife Koçyiğit
Dr. Şerife Koçyiğit - 4 yıl Önce

sevgili arkadaşlarım sizinle öyle gururlandık ki bize bu mutluluğu yaşattığınız için sonsuz teşekkürler...başarılarınız ve enerjiniz daim olsun.ışığınız hiç sönmesin...

@A.Zafer PALA
@A.Zafer PALA - 4 yıl Önce

rica ederiz bizler içinde büyük mutluluk..

SIRADAKİ HABER