Ulusalcı grup CHP’yi frenliyor##hb_ozel.gif

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun CHP’de 4 ya da 5 ayrı gurubun parti içersinde var oluş mücadelesi verdiğini söyleyerek “ Bu gruplardan biri Sayın Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın da dahil olduğu ve kamuoyunda...

Ulusalcı grup CHP’yi frenliyor##hb_ozel.gif

Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun CHP’de 4 ya da 5 ayrı gurubun parti içersinde var oluş mücadelesi verdiğini söyleyerek “ Bu gruplardan biri Sayın Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın da dahil olduğu ve kamuoyunda “Ulusalcı” diye bilinen bir gruptur.Haziran 2012’den beri bunu Türkiye Büyük Millet Meclisinde gözlemliyorum.Parti için 4-5 ayrı grup olunca partinin politikaları da halk bazında net olarak anlaşılamıyor.Biz AK Parti olarak iş yapmak istiyoruz.Bu yüzden yapıcı bir muhalefete ihtiyacımız var.Örneğin son İmralı sürecinde biz ‘30 yıllık kan ve gözyaşı dinsin ülkemize barış gelsin’ diyerek bir süreç başlattık.Sayın başbakanımız bunu ayrıntılarıyla açıklayarak bunun bir bölünme değil kardeşliği pekiştirme süreci olduğunu söyledi.Hal böyleyken Tanju Özcan’ında içinde bulunduğu ve kamuoyunda “ulusalcı” olarak bilinen bu grup sürece destek veren Kemal Kılıçdaroğlu’nun aksine süreci aksatmaya çalıştı hatta baltalamaya çalıştı.Peki CHP içindeki bu gurubun amacı nedir? Bizim önerdiğimiz yolun yerine neyi koymaktadırlar? Herhangi bir alternatif önerileri var mıdır?” dedi.

 

”Hiç şaşırmadım”

Basın mensuplarının aralarında CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ında olduğu 26 milletvekilinin İşçi partine geçerek TBMM'de grup kuracakları yönündeki görüşlerinin sorulması üzerine konuşan Ercoşkun ”Hiç şaşırmadım” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128