Uluslararası Kriminal Polis Sempozyumu Highway Outlet AVM’de yapıldı

53 ülkenin Kriminal Laboratuar Polisleri Highway Outlet AVM’de bir araya geldi. Bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Kriminal Polis Sempozyumu için Türkiye’ye gelen 100’ü aşkın polis Highway’i gezdi.    53...

Uluslararası Kriminal Polis Sempozyumu Highway Outlet AVM’de yapıldı

53 ülkenin Kriminal Laboratuar Polisleri Highway Outlet AVM’de bir araya geldi. Bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Kriminal Polis Sempozyumu için Türkiye’ye gelen 100’ü aşkın polis Highway’i gezdi.

 

 53 ülkenin Kriminal Laboratuar Polisleri Highway Outlet AVM’de buluştular. Adli Bilim kuruluşlarının adalet, güvenlik ve adli bilimler alanına yapmış olduğu katkı ve değer algısının en üst düzeye çekilmesi ve güçlendirilmesi çalışmalarına katkı sağlamak için yeni bir uluslararası platformun oluşturulması düşüncesiyle gerçekleştirilen organizasyona 53 ülkeden 100’ü aşkın Kriminal Polis katıldı. Highway Outlet  AVM’ye gelen Kriminal Polisler, AVM’yi gezdiler ve çeşitli etkinliklerde eğlendiler. Mengen Sofrası’nda düzenlenen akşam yemeği sırasında konuşan Kriminal Polis Laboratuarları Daire Başkanı Dr. Oğuz Karakuş, Bolu’nun ve Highway Outlet AVM’nin misafiri olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Kriminal Daire Başkanlığı hakkında da bilgiler veren Dr. Karakuş, “Kriminal Polis Laboratuarları Daire Başkanlığı 3 branşla hizmet veriyor. Bunlardan biri Kriminal Laboratuar, Olay Yeri İnceleme, Bomba İnceleme ve İmha olarak, bin 500 kişiyle hizmet veriyoruz. İnsan hakları açısından önemli bir daireyiz. Bir bakıma polisin bilimsel yönünü temsil ediyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi alanlarında uzman. Değişik üniversitelerden mastır, doktoraları olanlar mevcut. Burada uluslararası Kriminal Polis Sempozyumu vesilesiyle bulunuyoruz. Ankara’da 3 gün içerisinde gerçekleştirdiğimiz ve Sayın İç İşleri Bakanımızın açılışını yaptığı sempozyum sona erdi. Sosyal programımız gereği misafirlerimizi İstanbul’a götürüyoruz. 53 ülkeden 100’ü aşkın Kriminal Laboratuarı Daire Başkanları ve müdürleri misafirimiz. Bolu’da Highway’de bir mola verelim bu güzel alışveriş merkezini görsünler dedik. Buradan İstanbul’a gideceğiz, tarihi ve turistik yerleri misafirlerimize göstereceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128