ÜNİAK’tan teröre tepki, gençlere sağduyu çağrısı!

Ankara’da yaşanan hain saldırı AİBÜ’lü gençleri ayağa kaldırdı. Kampüste dev Türk bayrağı açarak sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş hainlere ve teröre lanet yağdıran gençler, hep birlikte istiklal marşı okudu… ÜNİAK Başkanı İsmail Dursun ise gençler adına bir kınama bildirisi yayımlayarak “Ülkemiz üzerinde ameliyat yapılmasına bugüne kadar izin vermedik, bundan sonrada izin vermeyeceğiz” dedi.

ÜNİAK’tan teröre tepki, gençlere sağduyu çağrısı!

Haber: Kasım ŞAHİN

Ankara’da meydana gelen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği 71 kişinin de yaralandığı hain saldırı Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde kınandı. Kızılay’da yaşanan terör eylemine tepki göstermek üzere Gölköy yerleşkesindeki aktivite merkezi önünde toplanan Üniversiteli Akil Öğrenciler Topluluğu üyeleri, açtıkları dev Türk bayrağı eşliğinde bir kınama bildirisi yaptı. Gruba, diğer öğrencilerin de destek verdiği görüldü.

“HAİNLİKLERE ASLA PRİM VERMEYİZ”

Ülkenin vatansever gençleri adına kınama bildirisini yaptıklarını söyleyen ÜNİAK Başkanı İsmail Dursun, “Türkiye’de huzur sükûn ve kardeşlik ikliminin hâkim olmasından rahatsız olan odaklarca Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen ve onlarca insanımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz.  İnsanlığa yönelik bu saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyor tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.  Sabrımızla oynamanız nafiledir.  Bilinmelidir ki sabrımız kadar metanetimizde güçlüdür.  Tahrik dolu hainliklere asla prim vermeyiz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı artırmak içinde her türlü mücadeleyi vereceğiz, tüm arzularınızı kursaklarınızda bırakacağız” diye konuştu

“TERÖRÜN HEDEFİ ORTAKTIR”

İsmail Dursun, hain saldırılarla ülkenin huzur ve refahı hedef alındığına dikkat çekerek “Bu durumun farkındayız. Güçlü Türkiye hedefi her dönemde küresel güçleri ve onların yerli iş birlikçilerini rahatsız etmiştir.  Bu rahatsızlık terör eylemlerini provokasyon faaliyet ve sosyokültürel alana yönelik çatışma ve kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir. Sözü edilen terör yapılanmaları ve faaliyetleri her birinin faili ya da sorumluları farklı olsa da hedefi ortaktır.  Hedef bölgesinde huzuru demokratik kültürü kardeşlik ve birlik iklimi ile öne çıkan Türkiye’nin yolunu kesmek güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir.  Ayrıca bu provokasyon ve terör eylemlerinden nasiplenmeye çalışan Man kurtlara vatanını ve milletini seven bir üniversite gençliği olarak buna fırsat vermeyeceğimizi bildiririz” ifadelerini kullandı. 

“ÜLKEMİZ ÜZERİNDE AMELİYAT YAPILMASINA İZİN VERMEYİZ”

Dursun, açıklamasının devamında, devletin bekası için bedel ödeyip, can sipare şekilde terörle mücadele eden tüm güvenlik güçlerine teşekkür etti. Devletim ve hükümetin yanında yer aldıklarını, teröre dolayı veya dolaysız destek verenlerin ise her zaman karşısında yer aldıklarını vurgulayan ÜNİAK Başkanı, “Bilinmelidir ki; ülkemiz üzerinde ameliyat yapılmasına bugüne kadar izin vermedik, bundan sonrada izin vermeyeceğiz. Rabbim ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmaya çalışanları ‘Kahhar’ ismiyle kahrı perişan eylesin” sözleriyle teröre lanet yağdırdı. Dursun, son olarak tüm üniversiteli gençleri terör saldırısı ile çeşitli provokasyonlara karşı duyarlı olmaya davet etti.  ÜNİAK’lı gençler tarafından yapılan kınama bildirisi, İstiklal Marşı okunarak sonlandırıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 17:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarık çiçek
tarık çiçek - 5 yıl Önce

30.000 öğrencinin öğrenim gördüğü üniversitede yaklaşık 30 kişi eylem yapmış. pöhhhhh

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124