Üniversite Gençliğinden Saadete Tam Destek

Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Bolu ittifak adayları, Veysel Çetinkaya ile Mehmet Tan Özel yurtlarda kalan Lise ve Abant izzet Baysal Üniversitesi Öğrencileri ile bir araya geldiler. Çetinkaya ve Tan yaptıkları açıklamada şunları söyledi;

Üniversite Gençliğinden Saadete Tam  Destek

 “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır, ilkesini göz önüne alarak SP ve BBP olarak Saadet çatısı altında bir araya gelerek Milli İttifak’ı oluşturduk. Milletimizin temel hak ve özgürlüklerini korumak, huzur, güven barış, kardeşlik ve adalet içinde yaşamak ve yaşatmak temel amacımızdır. Ülkemiz ve halkımız zor koşullarda bulunmaktadır. Toprağımız ve kaynaklarımız yağmalanıyor. Yoksulluk ve yolsuzluk her tarafımızı sarıyor. Kötü yönetimin neticesi olarak; siyasi kutuplaşma, terör, şiddet olayları maalesef üniversitelerimize kadar sıçramıştır.  Suç oranları, işsizlik, gelir dağılımında ki  adaletsizlik   ve  parçalanan aileler artmaktadır.

Bizde, işler ehline verilecek, vatandaşlar arasında ayrımcılık yapılmayacaktır…

Ülkemizin en önemli kaynağı olan genç iş gücü, harekete geçirilerek üretim seferberliği yapılacaktır. Kalkınan Anadolu projesiyle 81 ile 81 farklı sektörde yatırımlar yapılarak en büyük sorunumuz işsizlik çözülecektir.

Veysel Çetinkaya ve Mehmet Tan, açıklamalarını şöyle sürdürdü;  Eğitimde öğrenci merkeze alınacaktır. Öğrencinin araştırma, yeni şeyler bulma ve keşfetme yetenekleri geliştirilecektir. Okul, öğrencilere adaleti, merhameti ve sorun çözmeyi öğretecektir.

 Zorunlu öğretim kapsamındaki İlk, orta ve lisedeki öğrencilere ücretsiz servis hizmeti ve bedava öğle yemeği verilecektir. Anayasaya ve yasalara aykırı olmamak kaydıyla her düzeyde ve alanda eğitim ve öğretim kurumlarının açılması serbest olacaktır. Kur'an kursları ve hafızlık eğitiminin önündeki tüm engeller kaldırılacaktır.

 YÖK KALDIRILACAK…

Üniversiteler özgürce bilgi üreten mekânlara dönüştürülecektir. YÖK kaldırılacak, yükseköğretim konusunda devlete düşen görevleri yapmak ve üniversiteler arasındaki koordinasyonu sağlamak üzere, Üniversitelerarası Kurul'un yapısı yeniden düzenlenecektir.

Engellilerin eğitimine önem verilecek, bunun için mevcut kurumların çalışması teşvik edilecek, ihtiyaca göre yeni kurumlar kurulacak ve desteklenecektir.

Üniversite mezunlarımızın, mezuniyet sonrasında hak ettikleri şekilde iş hayatında yer almaları, iş dünyasının da ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücüne ulaşması için ihtiyaç planlamaları yapılacak; üniversitelerde açılacak bölümler ile öğrenci kontenjanları kısa, orta ve uzun vadeli perspektifle planlanacaktır.

Her üniversite, bulunduğu ilin ve bölgenin doğal ve beşeri   envanterini  yapmaya ve bölgenin kaynaklarını harekete geçirecek projeler üretmeye teşvik edilecektir. Üniversitelerin KOBİ'lere danışmanlık yapması teşvik edilecektir.

Üniversite öğretim üyelerine danışmanlık hizmetlerinin karşılığında ilave gelir sağlanacaktır. Böylece üniversite ve iş dünyası arasındaki ilişkiler geliştirilerek işletmelerin verimliliği artırılacak ve üniversiteler teknoloji üretim merkezleri haline getirilecektir” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2015, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128